Profesjonalne czyszczenie truskawek

Odkąd pamiętam, moim ulubionym owocem są truskawki. Cenię je sobie szczególnie oczywiście przede wszystkim za ich niezwykły, słodki smak, jednak nie ukrywam, że nie bez znaczenia pozostaje dla mnie także fakt, że nie posiadają one dużych pestek i nie trzeba ich obierać ze skórki. Taka oto prosta i szybka przekąska! Truskawki idealnie sprawdzają się w każdej postaci. Uwielbiam zarówno zrobione z nich soki, kompoty, dżemy, musi, jak i nieprzetworzone owoce. Jedyne czego żałuję to fakt, że sezon na nie tak szybko mija.

Moje czyściutkie truskawki

szczotki do czyszczenia truskawekJako znawczyni truskawek mogę na ich temat napisać i powiedzieć naprawdę sporo. Na swoich polach posiadam kilkanaście różnych gatunków tego owocu. Sama zresztą zajmuję się tworzeniem całkiem nowych krzyżówek posiadanych przeze mnie bylin. Jedno jest jednak najważniejsze, aby zajmować się tym biznesem, trzeba mieć do niego ogromne serce, ponieważ bez niego nie podołamy takiemu przedsięwzięciu. Nie wystarczy zasadzić sadzonki, ale trzeba przede wszystkim odpowiednio o nie dbać, chronić je przed zimnem, zanieczyszczeniami oraz oczywiście szkodnikami, a w dodatku odpowiednio nawadniać. Dziś jednak chciałam napisać już o samym zbiorze owoców. Rzadko moim klienci zdają sobie sprawę, że jest to proces bardzo żmudny. Posiadamy wprawdzie maszyny ułatwiające zbiory, jednak truskawki są tak delikatnymi owocami, że nadal potrzebujemy pracowników sezonowych pomagających w ich zrywaniu z krzaczków. Poza tym należy odpowiednio zadbać o owoce, aby nie zostały one zniszczone. Chodzi przede wszystkim o ich dokładne oczyszczenie z piasku. Na szczęście w prowadzonej przeze mnie plantacji posiadamy specjalne szczotki do czyszczenia truskawek, dzięki którym w bardzo sprawny sposób możemy pozbyć się wszelkich powstających na nich zabrudzeń. Co ciekawe proces mycia owoców najlepiej rozpocząć jeszcze wówczas, gdy znajdują się one na krzaczkach. W ten sposób po zarwaniu wyglądają idealnie i nadają się od razu do pakowania w pudełka. Maszyny ze szczotkami czyszczącymi nie muszą być obsługiwane przez wielu pracowników. Wystarczy jedna osoba, która potrafi sterować podobnym urządzeniem.

Jako plantatorka truskawek mogłabym powiadać o tych owocach całymi godzinami, a nawet dniami. Wynika to jednak przede wszystkim z faktu, że kocham, to czym się zajmuję. W moim gospodarstwie zawsze dbam o to, aby produkty, które wyhodują były najwyższej jakości i trafiały do klientów w nienaganny stanie, dlatego inwestuje w nowoczesne sprzęty takie, jak chociażby maszyny ze szczotkami do czyszczenia truskawek.