Preparaty do konserwacji nowoczesnych silników spalinowych

Nowoczesne silniki spalinowe budowane są w oparciu o bardzo restrykcyjne wytyczne, które obejmują takie elementy jak spalanie, emisję niebezpiecznych substancji do atmosfery i tym podobne. W konsekwencji jednostki tego typu stały się mniej trwałe ze względu na konieczność śrubowania wielu z ich parametrów. Należy zatem dużo lepiej dbać o nie, aby okres ich eksploatacji był dużo większy niż zakłada producent.

Stosowanie wysokiej jakości preparatów do paliwa

wysokiej jakości preparaty do paliwaAby wyśrubować normy emisji spalin stosuje się tak zwany downsizing, czyli osiągnięcie jak największej mocy z jak najmniejszej pojemności silnika. Niestety w takim przypadku cała jednostka jest bardzo obciążana i okres jej eksploatacji skraca się i to bardzo znacznie. Aby przeciwstawić się temu zjawisku powinno się stosować wysokiej jakości preparaty do paliwa, które konserwują jednostkę napędową zapewniając jej dłuższy okres pracy bez awarii. Najczęściej są to preparaty czyszczące, które usuwają nagary powstałe na skutek niewłaściwego wypalania się oleju. Taki nagar zmniejsza skuteczność pracy silnika i powoduje, że traci on moc. To w konsekwencji bardzo go obciąża i prowadzi do przegrzewania się. Dostępne na rynku preparaty zawierają bezpieczne dla elementów silnika środki czyszczące, które usuwają niepotrzebne zabrudzenia ale nie wpływają na pozostałe części, z którymi mają styczność. Podczas wybierania preparatów unikajmy chińskich podróbek, które wprawdzie ładnie wyglądają na etykiecie opisującej ich zastosowanie, jednak w praktyce nie usuwają zabrudzeń, a często nawet nie robią nic. Próżno jest szukać producenta tych środków w celu ich zareklamowania, dlatego lepiej ich unikać. W niektórych przypadkach mogą nawet zaszkodzić. Dlatego lepiej jest stosować preparaty znanych marek, co do których mamy przekonanie, że spełnią wszystkie zadania jakie przed nimi stawiamy. Preparaty do paliwa mają nie kiedy nie tylko właściwości czyszczące, ale także potrafią wzmocnić moc silnika o kilka koni mechanicznych w stosunku do paliwa, w których się ich nie stosuje. Są to środki wzmacniające zwiększające kaloryczność paliwa.

Jeśli nie znamy się zbytnio na samochodach to nie próbujmy wybierać preparatów samemu. Przez to możemy zaszkodzić naszemu pojazdowi, zwłaszcza jeśli użyjemy jakiegoś środka, który nie jest dostosowany do naszej jednostki napędowej. Dobrze w takiej sytuacji poradzić się sprzedawcy, który z przyjemnością doradzi nam co i jak powinniśmy zastosować żeby pomóc, a nie zaszkodzić jednostce napędowej w naszym aucie.