PPL dla początkujących

 

Słownik lotniczy jest pełen pojęć w języku angielskim, zarówno w postaci skrótowej, jak i w postaci całościowej. Dla każdego początkującego adepta szkółek lotniczych bardzo ważnym skrótem jest PPL. Rozwinięcie tego skrótu to Private Pilot License i oznacza ono licencję na samodzielne sterowanie samolotami w warunkach turystycznych. Jest to zazwyczaj pierwszy krok w przygodzie każdego początkującego adepta szkółek lotniczych na drodze do rozwoju swoich umiejętności i dalszego spełniania marzeń.

Początek kariery od kursu PPL

kursy pplBardzo ważną informacją jest, że jeżeli chcielibyśmy uzyskać licencję PPL to nie potrzebujemy posiadać żadnych wstępnych szkoleń i certyfikatów, a potrzebujemy jedynie potwierdzić swój wiek oraz stan zdrowia. Dzięki temu, licencja PPL jest doskonałą możliwością na rozpoczęcie swojej przygody z lotami o charakterze prywatnym. Jest to pierwszy krok do zostania pilotem zawodowym i odbywania lotów rejsowych. Kursy PPL są podzielone na część praktyczną i teoretyczną. Część teoretyczna przewiduje 112 godzin wykładów w których zostaną przedstawione następujące zagadnienia: prawo lotnicze, meteorologia, łączność, podstawy zasad panujących podczas lotu, nawigacja i poznanie podstaw mechaniki samolotu. Po zapoznaniu się z częścią teoretyczną możemy przejść do praktyki, w trakcie której będziemy musieli odbyć 45 godzin lotu. Najpierw 5 godzin na symulatorze lotów, a następne 40 godzin na samolocie jednosilnikowym. Licencja PPL uprawnia nas finalnie do sterowania samolotami jednosilnikowymi tłokowymi o dopuszczalnej masie 5700 kilogramów. Możemy latać w celach turystycznych, niekomercyjnych. Jedynym wyjątkiem może być latanie komercyjne w sensie szkoleniowym, tj. w takim kiedy dodatkowo posiadamy uprawnienia FI(A)R. Licencja jest również honorowana poza granicami Unii Europejskiej, co pozwoli nam przeprowadzać loty w granicach prawa lotniczego danego kraju o charAakterze turystycznym. Oczywiście, do tego wymagany jest dodatkowy wpis w licencji potwierdzający naszą znajomość języka angielskiego na poziomie minimum ICAO4.

Licencja pilota jest jak paszport dla podróżnika. Im więcej w nim wpisów, kolorowych pieczątek i zapisanych miejsc, tym większe doświadczenie ma dany pilot, co ważne, jest to doświadczenie poświadczone odpowiednimi uprawnieniami, które będą jak nasze CV. Licencja pilota poświadcza nasze umiejętności, znajomość języka obcego i nasze uprawnienia do wykonywania określonego rodzaju lotów. Kurs PPL jest pierwszym przystankiem na drodze do zapełnienia naszej licencji pilota.