Potrzebowałam farby kredowej do mebli

Bardzo lubię stare meble, antyki które przechodzą z mieszkania do mieszkania z  pokolenia na pokolenie. Mają one swój urok i przede wszystkim charakter, a przy tym wcale nie są tak drogie jak się niektórym wydaje. Jeśli trafi się jakąś dobrą okazję można je dostać za przysłowiowe „grosze”. Nie da się jednak nie zauważyć, że często takie meble potrzebują odnowienia. Czasami je zanosiłam od fachowca, który je odmalował. Jednakże, ostatnio doszłam do wniosku, że przecież mogę zrobić to samo w domu, w dużo tańszej cenie. Potrzebuję do tego tylko jednego.

Kupno farby kredowej do mebli

farba kredowa do mebliMianowicie, była to farba kredowa do mebli. W jednym z programów telewizji śniadaniowej dowiedziałam się, że jest to tani i ekonomiczny sposób na to, aby odnowić stare meble. Taką farbę można z powodzeniem używać w mieszkaniu. Żeby pomalować za jej pomocą meble nie trzeba nawet zrywać ani skrobać starych warstw farby, ponieważ farba kredowa wszystko idealnie pokrywa. Dowiedziałam się od mojej najlepszej przyjaciółki z pracy, gdzie kupię taki produkt. Jeszcze tego samego dnia po pracy, udałam się do polecanego przez nią sklepu z artykułami do malowania i remontu. Zakupiłam tam wysokojakościowy produkt. Była to bardzo dobra farba kredowa do mebli, rekomendowanego i polecanego producenta. Sprzedawczyni zapewniała mnie, że jest ona bardzo wydajna i litrowe opakowanie wystarcza nawet na pomalowanie kilkunastu metrów kwadratowych mebli. Właśnie takiego produktu szukałam. Dokupiłam od razu kilka pędzelków, które świetnie nadawały się do tego, aby rozprowadzać taką farbę kredową po powierzchni mebli. Dużą zaletą tego produktu było to, że można było go używać na wszelkich powierzchniach bez względu na to, czy chciało się pomalować meble drewniane, z dykty czy inne. Już wkrótce poznałam także inne zalety zakupionej przeze mnie farby. Przede wszystkim miała ona bardzo delikatny, nie drażniący zapach, co było dla mnie kluczowe, ponieważ dzięki temu po malowaniu nie musiałam długo wietrzyć mieszkania.

Tak jak zapewniała mnie sprzedawczyni farba okazała się bardzo wydajna, co w połączeniu z niską, przystępną ceną za opakowanie okazało się bardzo ekonomicznym rozwiązaniem na renowację starych mebli. Od teraz sama maluje wszystkie stare meble, co jest dla mnie bardzo relaksującym zajęciem. Ważne jest dla mnie również to, że farby kredowe bardzo szybko wysychają i wyróżniają się gładką, jednolitą teksturą. To bardzo ułatwia malowanie mebli, szczególnie takich które posiadają różne wyżłobienia i pory.