Poszukiwania dobrego kocyka do wózeczka

Wraz z moją malutką córeczką uwielbiamy spacerować. Urodziłam córkę wiosną i od tego czasu wychodzimy codziennie na długie spacery. Jednakże zbliża się jesień i dni robiły się coraz chłodniejsze. Potrzebowałam dla córki kocyka do wózeczka, żeby móc dalej z nią spacerować. Ostatnio w telewizji śniadaniowej słyszałam o niezwykle popularnym teraz materiale minky. Postanowiłam poczytać o tym, co to za materiał i dlaczego jest taki modny i zalecany. Wieczorem, kiedy córka już spała, wzięłam się do pogłębiania wiedzy na ten temat.

Dlaczego kocyki minky są takie dobre?

kocyk minky 75x100Przeczytałam, że materiał minky jest to polar lub plusz, który od zwykłego polaru odróżnia się tym, że tekstura zawiera wypustki. Jego nazwa wzięła się od języka angielskie, gdzie minky oznaczają właśnie owe wypustki. Taki materiał jest wyjątkowo miękki i delikatny niczym aksamit. Rodzice zachwycają się tą miękkością, ale przede wszystkim jest on idealny dla dzieci, których skóra jest bardzo wrażliwa na wszelkie chropowatości materiału. W ten chwili popularne są zarówno kocyki jak i pościele czy materace pokryte z wierzchu materiałem minky. Postanowiłam kupić taki kocyk dla mojej córeczki. Materiał minky jest bowiem również bardzo ciepły i skutecznie chroni przed zimnem, wiatrem i innymi niesprzyjającymi dla dzieci warunkami atmosferycznymi. Mimo tych właściwości materiał przepuszcza powietrze i nie dopuszcza do przegrzania się ciała dziecka. Wpisałam w wyszukiwarkę internetową frazę: kocyk minky 75×100, ponieważ takiego wymiaru potrzebowałam do gondoli wózka mojej córeczki. Znalazłam kilka interesujących ofert. Wybrałam model, gdzie charakterystyczne dla minky wypustki układały się w kształt serduszek. Producent zapewniał o wysokim gatunku materiałów, jego trwałości i o bezpiecznym praniu w pralce. Zdecydowałam się zamówić wybrany przeze mnie model kocyka. Już kilka dni później odebrałam przesyłkę od kuriera. Rzeczywiście materiał był bardzo delikatny. Bez obaw przykryłam nim córkę w wózku przy okazji kolejnego spaceru.

Jestem bardzo zadowolona z kocyka minky. Nawet po wielokrotnym praniu zachował on swoje właściwości. Do tego bardzo szybko sechł i nie wymagał prasowania. Kocyk przydawał nam się nie tylko jesienią, ale także zimą. Zdecydowałam się też na zakup innych produktów z tego materiału. Materiał okazał się również hipoalergiczny i córeczka nie miała żadnych dolegliwości spowodowanych z korzystania z kocyka. Wcale się nie dziwię, że większość rodziców poleca produkty wykonane z tego rodzaju pluszu.