Popularny typ podajników wibracyjnych

Aby maszyny w przedsiębiorstwie działały sprawnie, a ich awarie nie powodowały długich przestojów, należy regularnie przeprowadzać prace konserwacyjne oraz przeglądy. W porę zauważona usterka może być łatwa do wyeliminowania i dzięki temu nie doprowadzi do poważniejszych awarii.

Zastosowanie podajników wibracyjnych liniowych w fabrykach

profesjonalny podajnik wibracyjny liniowyRóżnego rodzaju maszyny znacznie usprawniają pracę przedsiębiorstw produkcyjnych, zarówno na etapie produkcji, jak i podczas pakowania produktu finalnego. Powszechnie używane podajniki wibracyjne służą do transportu i podawania produktów sypkich, lub bardzo małej wielkości. Wyróżnia się kilka typów podajników wibracyjnych. Jednym z nich jest podajnik wibracyjny liniowy, który służy do konfekcjonowania do opakowań produktów o granulacji 0-20 mm. Profesjonalny podajnik wibracyjny liniowy świetnie sprawdza się zarówno przy pracy ciągłej, jak i przemiennej. Często w połączeniu z urządzeniem wykorzystywane są wagi. Urządzenie te wykorzystuje się również jako swoiste zamknięcia dużych zbiorników. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producent oferuje również możliwość, aby proces konfekcjonowania był całkowicie bezpyłowy, dzięki zmodyfikowanej konstrukcji urządzenia. Urządzenie składa się ze specjalnego zbiornika w kształcie leja, a pod nim znajduje się wibrująca rynna. Za pomocą owej rynny produkt jest transportowany z określoną prędkością do pojemnika, który umieszczony jest pod nią. Aby urządzenie działało sprawnie, należy pamiętać, by produkt biorący udział w procesie konfekcjonowania był suchy i pozbawiony zanieczyszczeń. Ma to na celu uniknięcia zbrylenia się go czy zatkania urządzenia. Dzięki specjalnemu czujnikowi urządzenie otrzyma sygnał, że pożądana waga została osiągnięta i przestanie dozować produkt. Urządzenie pokryte jest powłoką antykorozyjną, aby jego żywotność była jak najdłuższa. Tego typu podajniki wibracyjne stanowią podstawowe wyposażenie zakładów zajmujących się produkcją, montażem, pakowaniem i obróbką małych przedmiotów. Jest to najpopularniejszy rodzaj podajnika wibracyjnego. Bardzo popularne są również specjalne stoły wibracyjne , które służą do transportu i osuszania produktów w pojemnikach.

Istnieje możliwość zaprogramowania urządzenia tak, aby ilość dostarczanego materiału do finalnego pojemnika była określona za pomocą ram czasowych, lub też można określić ilość za pomocą wagi, jakiej nie może przekroczyć. Urządzenie to jest niezwykle przydatne w przedsiębiorstwach i należy wykonywać regularne przeglądy, aby działało sprawnie.