Popularna metoda mezoterapii

Bez wątpienia mezoterapia mikroigłowa jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów, jakie wykonuje się w gabinetach kosmetycznych. Celem takiego zabiegu jest pobudzenie produkcji nowego kolagenu i ogólna rewitalizacja skóry.  W jaki sposób przebiega mezoterapia, czy to bezpieczna metoda i na co powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę?

Na czym polega zabieg mezoterapii?

mezoterapia mikroigłowa białystok

Zabieg mezoterapii mikroigłowej nazywany jest również zabiegiem cienkoigłowym. Do mezoterapii wykorzystuje się cieńkie igły, które w żadnym stopniu nie zagrażają naszemu zdrowiu oraz kondycji twary, dlatego właśnie zabieg jest tak bezpieczny. Jak to działa?  Poprzez otwarcie kilku tysięcy mikrokanalików kosmetyczka wprowadza skoncentrowane składniki odżywcze w specjalnym preparacie w głąb skóry, pomijając barierę ochronną naskórka. Nakłuwanie naskórka jest  skrupulatnie kontrolowane i regulowane w zależności od odczuć i potrzeb klientki. Taki komfort daje nam mezoterapia mikroigłowa białystok, ponieważ to miejsce, gdzie pracują najlepsi fachowcy, znający się na swojej pracy.  Dodatkową korzyścią wytworzenia mikrourazów jest to, że stymulują one dodatkowo skórę do szybszej regeneracji. Zabieg może być stosowany na twarz, w tym okolice oczu, szyję, dekolt, ale także na inne, wybrane partie ciała.  Doz abiegu wykorzystuje się tzw. roller. Roller to obrotowy wałek z rączką, który wyposażony jest w igiełki, wykonane ze stali chirurgicznej bądź z tytanu. Na początku kosmetyczka oczyszcza naszą twarz bądź wybrane przez nas partie ciała, nałoży na nią ampułkę z preparatem o wybranych właściwościach. Substancje te to zazwyczaj koktajle witaminowe i środki o właściwościach odżywczych. Kiedy skóra jest już przygotowana przy użyciu rollera lub penu  kosmetyczka wprowadzi preparat w głębsze warstwy skóry. Oprócz dogłębnej penetracji preparatem mikronakłucia są tu ważne. Za ich sprawą zostają uwolnione czynniki wzrostu znajdujące się w płytkach krwi. Następuje podział fibroblastów i komórek macierzystych, dzięki czemu powstają kolagen i elastyna. Nakłucia poprawiają ponadto mikrokrążenie podskórne. Podczas zabiegu wykonuje się kilkadziesiąt tysięcy mikronakłuć. Ich głębokość zależy od spodziewanego efektu, obszaru ciała poddawanego zabiegowi, a także techniki. Głębokość początkowa to 0,25 mm.

Bez wątpienia zabieg mezoterapii jest w pełni bezpieczny dla kobiet. Skóra w ciągu około 20 minut wchłania nawet 90% zaaplikowanego preparatu. Po wykonanym zabiegu kosmetyczka daje jeszcze skórze czas do wchłonięcia reszty specyfiku, po czym może nałożyć maskę łagodzącą zaczerwienienia, dzięki czemu skóra będzie się szybciej goić.