Polecany rower turystyczny Czy warto

 

Wielu z nas zapewne ceni sobie rowery za ich funkcjonalność, parametry techniczne, no i design. No i nie ma czemu się dziwić, bowiem te kwestie są chyba bliskie każdemu rowerzyście. Jednak przy wyborze roweru turystycznego znaczenie odgrywają też inne czynniki jak na przykład wyposażenie oraz akcesoria podróżne. Bowiem taki rower jest stworzony do przygody, a niekoniecznie jazdy rekreacyjnej. 

Rowery turystyczne od Krossa

rower turystyczny krossRowery turystyczne są po to, by pokonywać nimi większe odległości, a te najlepsze i najbardziej wytrzymałe sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach. Bez wątpienia trzeba nieco zainwestować w taki rower, bowiem wyruszając na długą i daleką wyprawę, nie chcielibyśmy się martwić, czy nasz sprzęt na pewno to wytrzyma. Jeżeli chodzi o rowery turystyczne, to Kross proponuje nam dwie serie: Evado oraz Trans; są one oczywiście dostępne w wersji damskiej oraz męskiej. Jeżeli chodzi o różnicę między seriami to kwestia opiera się na konstrukcji ramy, osprzęcie oraz wyposażeniu. Każda z serii posiada bowiem dziesięć modeli, ponumerowanych od 1.0, do 10.0, gdzie najniższa liczba oznacza najmniej zaawansowany model. Natomiast najtańszy rower turystyczny Kross to wydatek rzędu około tysiąca ośmiuset złotych. Najdroższe i najbardziej zaawansowane rowery w każdej serii mają numer 10.0 i ich ceny przekraczają nawet sześć tysięcy złotych. Jednak trzeba przyznać, że są to prawdziwe maszyny, którym niestraszna jest żadna nawierzchnia i żadna temperatura. Wszystko jest zasługą perfekcyjnie dobranych komponentów oraz wykonania, zresztą Kross słynie właśnie z niestandardowego dobierania materiałów. Co zresztą, w całokształcie, zawsze wychodzi na plus. W przypadku rowerów turystycznych bardzo ważna jest ich waga, bowiem w trasie zdarzają się różne, nieprzewidziane sytuacje i może być konieczne niesienie roweru przez dłuższy odcinek, czy też przenoszenie go w miejscach nieprzejezdnych. Dobry rower turystyczny to absolutna podstawa każdej, udanej wyprawy rowerowej i nieistotne, czy krajowej, czy zagranicznej.

Przygoda potrzebuje spokoju, a jeżeli mamy bezawaryjny sprzęt, to jest o niego dużo. Ważne jest też bezpieczeństwo dlatego też rowery turystyczne od Krossa są wyposażone w bardzo dobrej jakości amortyzatory oraz hydrauliczne hamulce tarczowe, które są bardzo reaktywne niezależnie od rodzaju nawierzchni i warunków na niej panujących. Jeżeli chcemy kupić rower, który posłuży nam przez długi czas, to wybór jednośladu turystycznego jest trafiony w dziesiątkę, bowiem uchodzą one za niemal niezniszczalne.