Płyny do pielęgnacji soczewek

Osoby cierpiące na choroby oczu, powinny cenić sobie nad życie swoje okulary. To dzięki nim, są w stanie normalnie funkcjonować i widzieć więcej. O okulary należy dbać, zresztą z roku na rok osób posiadających wady wzroku, jest coraz więcej, więc na rynku jest pełno różnorakich ściereczek i płynów czyszczących powierzchnię szkła. Inni prócz prawidłowego widzenia, cenią sobie również wygodę, dlatego decydują się na kupno specjalistycznych soczewek, korygujących wzrok. Jednak o nie również należy zadbać.

Płyny czyszczące soczewki

płyny do soczewekOsoby noszące soczewki, zapewne zdają sobie sprawę, że ich codzienna pielęgnacja, to absolutna podstawa dla zdrowego ich noszenia. Ci którzy dopiero co podjęli decyzję ich kupna, również muszą zdawać sobie z tego sprawę. Odpowiednia konserwacja soczewek, jest chyba nawet nieco bardziej złożona, niż w przypadku okularów. Należy je myć codziennie, po każdym noszeniu i jest to absolutna podstawa. W przeciwnym razie, noszenie soczewek może się okazać niezwykle bolesne i niebezpieczne, dla naszego oka. Aby właściwie zadbać o ich higienę, będą nam potrzebne dwa podstawowe akcesoria. Pierwszym z nich, jest sterylny pojemnik na soczewki, do którego nie dostaną się żadne zanieczyszczenia, ani bakterię. Znajdujemy się w jego posiadaniu, zapewne już bezpośrednio po kupnie naszych soczewek. Dostajemy go zazwyczaj w zestawie, a jeśli nie to powinniśmy się w pierwszej kolejności, jak najszybciej w niego zaopatrzyć. Drugimi w kolejności, są różnorakie płyny do soczewek, których rodzai na rynku jest dość sporo. Należy się zaopatrzyć w taki, który zapewni ochronę naszym soczewkom, a nam komfort i bezpieczeństwo używania. Musi on dobrze spełniać swoją funkcję czyszczącą i dezynfekującą. Powinien posiadać zdolność zwalczania osadów białkowych, wszelkiego rodzaju pyłków, kurzu i innych zanieczyszczeń, a także pozostałości makijażu. Dodatkowo dobrze by było, aby zapobiegał on, dalszemu osadzaniu się tych i innych brudów na soczewce. Wspomniałem także już wcześniej, o jego właściwościach dezynfekujących. Powinien on usuwać wszelkie bakterie i grzyby z powierzchni soczewki. Dodatkową jego zdolnością, jest również zapobieganie namnażaniu się wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Co więcej warto się rozejrzeć za płynem, który będzie posiadał w swoim składzie substancje nawilżające i regenerujące.

Obecnie, płynów czyszczących soczewki, na rynku jest na tyle dużo, że z odpowiednim doborem nie powinno być problemu. Należy jednak pamiętać, że czyszczenie samych soczewek nie wystarczy. Aby płyn we właściwy sposób spełniał swoją funkcję, należy pamiętać również o czyszczeniu naszego pojemniczka na soczewki i pod żadnym pozorem, nie można zakładać nieumytej soczewki następnego dnia. Jest to bowiem niebezpieczne, dla naszych oczu.