Piękne wydanie Biblii znajdziemy w księgarni internetowej

 

Każda szkoła powinna zatrudniać jak najlepszych nauczycieli, którzy będą w stanie zaszczepić w naszych dzieciach prawdziwą miłość do zdobywana wiedzy. Mądrość płynie jednak nie tylko z lekcji matematyki czy poznawania literatury. Bardzo ważne jest to, by dzieci otrzymały także niezbędne nauki o moralności, które przekazywane im są podczas lekcji religii. Ksiądz lub katecheta powinien być doskonale przygotowany do kontaktów z dziećmi, musi mieć też salę wyposażoną w wiele egzemplarzy Biblii. Dzięki temu każde dziecko będzie miało jedną na swojej ławce.

Pismo Święte jest potrzebne na lekcji religii

pismo święte - księgarniaPamiętam czasy, kiedy sam uczestniczyłem w lekcjach religii w gimnazjum. W pierwszej klasie uczył nas organista, który na końcu każdej lekcji przygotowywał dla nas szyfr do rozwiązania. Nie była to jednak jakaś dziecinna zagadka. Wszyscy nie mogliśmy się doczekać, aż nadejdzie moment, gdy dostaniemy szereg cyfr i liter, które będą dla nas wskazówką. Rozwiązanie zagadki pana Mariana trzeba było szukać w Piśmie Świętym. W zależności od tego, jaki mieliśmy okres w roku liturgicznym, trzeba było wyszukiwać w różnych częściach Biblii rozwiązania konkretnych problemów. Hasło zawsze było jakimś nieoczywistym zdaniem, żeby nikt nie mógł domyślić się go zbyt szybko w czasie uzupełniania liter. Zabawa była niesamowita, a później wszyscy razem czytaliśmy Biblię i kończyliśmy religię wspólną modlitwą. Jeśli chodzi o Pismo Święte – księgarnia niedaleko naszej szkoły sprzedawała wiele jego egzemplarzy i nasza szkoła była znakomicie wyposażona pod tym względem. Dzięki temu właśnie możliwe były takie kreatywne lekcje religii, dzięki którym mogliśmy jednocześnie świetnie się bawić i zbliżać się do Pana Boga. Organista miał prawdziwy talent do wciągania dzieci w zabawę i nauczył nas naprawdę wiele na temat Pisma Świętego. Kiedy przyjmowałem sakrament bierzmowania, pan Marian grał na organach, moja ciocia natomiast kupiła mi piękną Biblię w księgarni. To był najlepszy prezent, jaki tylko mogłem w tym wyjątkowym dniu dostać. Do dzisiaj wspominam lekcje religii i co wieczór czytuję Pismo Święte z bierzmowania. To były piękne czasy.

Każdy Chrześcijanin powinien odebrać niezbędne lekcje, w kwestii porządku liturgicznego i powinności dziecka Bożego. Warto zaopatrzyć się w egzemplarz Pisma Świętego, dzięki któremu będziemy mogli codziennie oddawać się wieczornej modlitwie. To nam na pewno bardzo pomoże stawać się lepszym człowiekiem i dążyć do świętości. W księgarni znajdziemy wydanie z objaśnieniami znanych biblistów. Dzięki temu wszystko lepiej pojmiemy.