Pianka stosowana do ociepleń

Poddasze jest bardzo ważną częścią naszego domu. Wiele osób jednak nie do końca rozumie jak duże znaczenie mają poddasza dla funkcjonowania całego budynku. W szczególności podkreślić tutaj należy funkcję odpowiadającą za zatrzymywanie ciepła. Poddasza muszą posiadać odpowiednio wydajną warstwę termoizolacyjną, która skutecznie zatrzyma ciepło we wnętrzu budynku. Bardzo dużym uznaniem obecnie cieszy się ocieplanie przy użyciu nowych metod. 

Ocieplanie poddasza pianą 

izolacja poddasza pianką poliuretanowąWiększość z nas w swoim domu posiada ogrzewanie konwekcyjne. Polega ono na tym, że podnoszona jest temperatura powietrza w pomieszczeniu. Ciepłe powietrze bardzo szybko unosi się ku górze. W związku z tym jeśli górne partie budynku nie są ocieplone i szczelne to bardzo szybko ciepło umyka na zewnątrz. Z tego właśnie powodu kluczową kwestią jest ocieplenie poddasza. Ostatnimi czasy szczególnie dużym uznaniem cieszy się izolacja poddasza pianką poliuretanową. Takie izolacje wykonywane są przez uprawnionych do tego zadania specjalistów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem do nanoszenia pianki. Sprzęt ten jest w stanie nakładać piankę pod bardzo dużym ciśnieniem co w efekcie sprawia, że na ocieplanej powierzchni tworzy się jednolita warstwa termoizolacyjna. Ocieplanie pianą poliuretanową możliwe jest przy użyciu jednej z dwóch rodzajów pianki. Pierwszą z nich jest pianka o strukturze zamkniętokomórkowej. Pianka ta jest niezwykle skuteczna w zatrzymywaniu ciepła i jak sama nazwa wskazuje cząsteczki z jakiej zbudowana jest ta pianka są zamknięte. Jak łatwo można się domyślić drugim rodzajem pianki poliuretanowej używanej do ocieplania domów jest pianka o strukturze otwartokomórkowej. Zatrzymuje ona ciepło nieco mniej skutecznie niż pianka o której była mowa wcześniej. Jednak pianka ta ma tę zaletę, że jest w stanie skutecznie przepuszczać parę wodną oraz różne inne gazy. Dzięki tej zdolności nasza pianka może zapobiegać powstawaniu tak zwanych mostków termicznych tworzących się pomiędzy ścianą a warstwą termoizolacyjną. 

Ocieplanie pianką poliuretanową zaczyna być coraz bardziej popularne. Mnóstwo osób decyduje się na stosowanie takiej pianki nie tylko na poddaszach. Obecnie dostępne są bowiem takie rodzaje pianki poliuretanowej, które skutecznie przylegają nawet do ścian czy dachów od ich wewnętrznej strony. W związku z tym pianką poliuretanową można ocieplić dom naprawdę bardzo skutecznie. Do tworzenia izolacji natryskowych wybierajmy jednak tylko sprawdzonych specjalistów znających się na danym zadaniu.