Oświetlenie w nowoczesnej jadalni

Odpowiednie oświetlenie nadaje wnętrzu odpowiedniego stylu. Obecnie najmodniejsze są zwisające na długim sznurze nowoczesne lampy nad stół. Najlepiej gdy są dwie lub trzy, aby dawały odpowiednio dużo światła skierowanego na blat gdy potrzebujemy wyeksponować pięknie podane dania, a jednocześnie pozostawiając nastrojowy półmrok w pozostałej części pomieszczenia dając możliwość zjedzenia kameralnej kolacji w gronie przyjaciół.

Lampy nad stół w nowoczesnej jadalni

nowoczesne lampy nad stółSą doskonałym uzupełnieniem sufitowego oświetlenia pomieszczenia. W zależności od potrzeb nowoczesne lampy nad stół nadają wnętrzu odpowiedniego nastroju, eksponują zjawiskowe elementy wystroju pomieszczenia poprzez skierowanie na nie strumienia światła oraz same w sobie mogą być ozdobą. Najpopularniejsze są zestawy złożone z dwóch lub trzech abażurów na długich sznurach połączonych jedną, poprzeczną belką. Zazwyczaj są one minimalistyczne więc pasują do uniwersalnego skandynawskiego stylu oraz nienachalnego loftu lub po prostu do nowoczesnych wnętrz sięgających do spadku Bauhausu. Ich elastyczne sznury są przystosowane do zmieniania wysokości na jakiej znajduje się abażur, a więc będą pasować do każdego pomieszczenia: tego w bloku, rozległym domu a nawet wysokich kamienicach. Nieco bardziej ozdobne egzemplarze wykonane z setek płatków lub papierowych motyli również ucieszą osoby o duszy romantyczki, które marzą o nowoczesnej jadalni. Takie rozwiązanie pasuje do wnętrz w stylu glamour oraz modernistycznych pokoi gościnnych. Na ich korzyść przemawia lekkość a dzięki mlecznobiałej, przepuszczalnej oprawie daje rozproszone światło, które nie będzie drażnić. A skoro mowa o stylu glamour to jego nieodłącznym elementem są bogato zdobione abażury z kryształkami. Ich przepych doskonale odnajdzie się w pomieszczeniu prawdziwej królowej. Zastosowane szkiełka i lustrzane elementy oprawy dodatkowo odbijają światło pozwalając na wykorzystanie mniejszych żarówek. Ostatnim rodzajem nowoczesnych lamp nad stół są zbudowane z wielu składających się ramion „pająki”. Pasują do modernistycznych pokoi dziennych, w których można odnaleźć wiele ramek ze zdjęciami czy obrazów. Wystarczy odpowiednio ustawić ramiona z żarówkami, by je punktowo doświetlić.

Amatorzy eleganckich i użytecznych wnętrz mają do wyboru mnóstwo modeli nowoczesnych lamp nad stół. Ich siła tkwi w ogromnej uniwersalności oraz masie konfiguracji, w jakich można je zastosować i dopasować do potrzeb remontowanego wnętrza. A co najważniejsze doskonale wyglądają z najpopularniejszymi stylami mebli, więc łatwo wybrać właściwą lampę do pozostałych elementów wyposażenia.