Oryginalne części Caterpillara

Koparki Caterpillara, którego nazwa często skracana była do CAT, należały do najbardziej niezawodnych w swojej klasie, prześcigając konkurencyjne pojazdy zarówno pod względem wytrzymałości, jak i mocy narzędzi. Nie należały być może do najtańszych, aczkolwiek wymagały znacznie mniej konserwacji i serwisowania niż tańsze maszyny o mniejszej trwałości i niezawodności. Jednak nawet tak wysokiej jakości pojazdy wymagały okresowych napraw, lub też wymiany podzespołów zużywalnych.

Części zamienne do maszyn Caterpillara

części do koparek catBardzo często zdarzało się również, iż koparki CAT służyły przez długie lata bez potrzeby ich wymiany, podczas gdy na rynku pojawiały się nowsze, jeszcze bardziej ulepszone pojazdy z tej samej serii. Wszystkim osobom które potrzebowały nowych podzespołów, jak również tym właścicielom maszyn którzy chcieli ulepszyć pojazdy do nowego standardu polecano wyłącznie oryginalne części do koparek CAT, dostępne wyłącznie w autoryzowanych przez sprzedawcę punktach. Używanie zamienników od innych producentów było bowiem niewskazane, najczęściej powodując bardzo wiele problemów z działaniem maszyny, ale również znacznie pogarszając jej osiągi. Nowe. oryginalne podzespoły do koparek mogły natomiast nie tylko utrzymać stan techniczny na najwyższym poziomie, ale również często służyły jako sposób na zmodernizowanie pojazdu i znaczne zwiększenie jego możliwości. Najczęściej oczywiście używane były zamienne filtry do paliwa czy powietrza, osłaniające silnik przed uszkodzeniami i zatarciem, choć nie były jedynym elementem sprzętu, jaki wymieniano często. Układy hydrauliczne okresowo wymagały serwisowania czy wymiany płynu, a zamiana starych podzespołów na nowe wersje nie tylko znacznie poprawiała udźwig maszyny, ale również umożliwiała montaż nowszych wersji narzędzi, dzięki którym dotychczasowo wykonywane zadania mogły być ukończone łatwiej, i przy mniejszym stopniu zużycia.

Same narzędzia również zaliczano do części wymiennych, a najczęściej były one łyżkami o różnym przeznaczeniu, choć oryginalne narzędzia od Caterpillara zazwyczaj bywały bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją i uszkodzeniami, posiadając nie tylko ostrzone brzegi łyżek wysokoładunkowych, ale również farbę antykorozyjną oraz wzmocnioną konstrukcję, wydłużającą żywotność narzędzia. Do koparek Caterpillara stosowano również wszelkiego rodzaju wysięgniki i nabieraki, a każde narzędzie mogło być wymienione w warunkach warsztatowych czy nawet w miejscu w którym wykonywano zadania zaledwie w kilka minut.