Odpowiednie fotele dla graczy

Niegdyś w kontekście foteli komputerowych mówiono zwykle o doborze odpowiedniego krzesła do pracy w biurze. Ośmiogodzinna praca przy komputerze wymaga odpowiedniego fotela, by zapewnić komfort i zdrowe warunki pracy. Obecnie wiele mówi się o fotelach przystosowanych specjalnie do graczy. Zwłaszcza, jeśli niektórzy z nich spędzają na takim fotelu nawet więcej niż osiem godzin w ciągu dnia.

Jaki fotel powinien wybrać gracz?

fotele dla graczyDzięki możliwości zarabiania przez platformę YouTube wiele osób decyduje się na założenie własnego kanału o grach komputerowych. Dla przykładu można podać słynnego youtubera Ninja, który na swoich filmikach pokazuje setki wygranych przez siebie batalii w grze Fortnite. Żeby granie na długo sprawiało nam przyjemność potrzebujemy odpowiedniego fotela. Inaczej po chwili będziemy czuć nieprzyjemne skutki długotrwałego siedzenia w niewygodnej pozycji. Dobry fotel dla gracza to przede wszystkim wszelkie udogodnienia poprawiające ergonomie mebla. Najczęściej fotel gamingowy zawiera podłokietniki, które dodatkowo mają możliwość szerokiej regulacji, wysoki i wygodnie wyprofilowany zagłówek z możliwością zmiany jego pochylenia i, powszechnie stosowane we wszelkich krzesłach biurowych, regulacje wysokości samego siedziska. Fotele dla graczy, od tych do prac biurowych, można rozróżnić już na pierwszy rzut oka, przez specyficzny design, którym się charakteryzują. Często są stylizowane na wzór foteli z samochodów rajdowych. Królują tutaj dynamiczne wzory i ciemne, mocne barwy. Długotrwałe przyleganie pleców do oparcia fotela może skutkować nieprzyjemnym uczuciem pocenia się. Dlatego wiele foteli dla miłośników gier komputerowych wyposażonych jest w perforacje, które zapewnia dopływ powietrza i uczucie świeżości. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie w takich fotelach materiałów imitujących uczucie chłodu, jak zimna pianka. Nie zapominajmy też, że taki fotel powinien posiadać kółka. Przede wszystkim ułatwia to odsuwanie i przysuwanie go do biurka, a także zwiększa swobodę ruchów i wyrażania emocji po zwycięskiej grze. Wiele foteli dla graczy posiada też takie udogodnienia jak głośniki w zagłówkach, czy dodatkowa poduszka lędźwiowa.

Fotel gamingowy będzie też dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy długo pracują przy biurku, a po pracy lubią odprężyć się grając w swoje ulubione gry. Krzesło, które dba o dobrą postawę podczas rozgrywek sprawdzi się też jako sposób na poprawienie komfortu pracy. W razie konieczności szeroka możliwość regulacji różnych komponentów fotela pozwoli zmienić jego parametry w czasie pracy i dobrać inne do czasu relaksu.