Odpowiednia rehabilitacja bólu kręgosłupa

Jako dziecko i młoda osoba dużo czasu spędzałam na świeżym powietrzu i aktywnie uprawiałam sporty. Niestety wraz z dorosłością przyszła praca. Moja praca polega głównie na siedzeniu w biurze przy biurku. Nie narzekam, ponieważ bardzo lubię swoją pracę, ale siedzący tryb życia i brak czasu na uprawianie sportu spowodował, że po kilku latach nabawiłam się bólu kręgosłupa. Musiałam coś z tym zrobić, ponieważ obawiałam się, że w takim tempie zanim doczekam emerytury będę już kaleką. 

Poszukiwania odpowiedniej rehabilitacji 

ból kręgosłupa rehabilitacjaUdałam się z tym problemem do mojej przychodni zdrowia, ale pani doktor poinformowała mnie, że nie należy mi się refundowana rehabilitacja, ponieważ jestem za młoda. Postanowiłam więc poszukać czegoś na własną rękę. Swoje poszukiwania rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: ból kręgosłupa rehabilitacja i zaczęłam przeglądać wyniki. Natrafiłam na ciekawą ofertę ośrodka rehabilitacyjnego w regionie. Cena była dość przystępna jak na tygodniowy turnus. W dodatku terminy nie były zbyt odległe. Postanowiłam wziąć tydzień urlopu i udać się na rehabilitację kręgosłupa. Ośrodek specjalizował się w terapiach leczenia bólu. Gwarantowali indywidualną terapię oraz diagnozę specjalisty. Do ośrodka musiałam pojechać na dwa dni przed turnusem, aby wziąć udział w badaniach, od których wyników zależeć będzie jaka terapia będzie dla mnie odpowiednia. Badania były bardzo profesjonalne. Zbadał mnie zarówno lekarz ortopeda jak i zlecono mi badania, których złe wyniki mogłyby wykluczyć mnie z niektórych form zabiegów. Wyniki były już następnego dnia. Dostałam indywidualny plan rehabilitacji. Wśród zabiegów były masaże lecznice, a także ćwiczenia fizyczne. Zabiegi odbywały się od 8 rano do 15 z godzinną przerwą obiadową. Otrzymałam również pakiet benefisów w postaci książek o odpowiednim stylu życia i diecie w przypadku pracy siedzącej. Cały turnus minął mi bardzo szybko. Jednakże, największa praca dopiero przede mną.

Podczas turnusu rehabilitacyjnego ćwiczyłam pod okiem specjalistów odpowiednią postawę oraz omawiałam z nimi najlepszą dla mnie formę aktywności fizycznej. Już po tygodniu odczułam znaczną poprawę w bólu. Zupełnie przestałam czuć drażniące mnie do tej pory dolegliwości. Wiem jednak, że jeśli nie będę podtrzymywać efektów tej rehabilitacji to ból wkrótce powróci. Nie zamierzam do tego doprowadzić. Dostałam odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne, wiem jak je prawidłowo wykonywać i codziennie po pracy zamierzam przeznaczać na to trochę czasu.