Odpowiednia dieta przy torbielach jajników

W naszych czasach mamy sporo chorób, coraz więcej ludzi choruje po prostu na zespół policystycznych jajników, czy inne choroby tarczycowe,mówi się, że to sa schorzenia XXI i nie wiadomo dlaczego sporo ludzi ma z tego powodu problemy i tego typu schorzenia. Do dzisiaj nie wyjaśniono skąd problemy z tego typu chorobami przewlekłymi. Zespół policystycznych jajników inaczej pcos to torbielowatość jajnikach. Torbiele na jajnikach powstają z niewiadomych przyczyn, może to być ze względu na uwarunkowanie genetyczne, albo mutacje genetyczne. 

Dieta przy chorobach przewlekłych 

dieta pcosDieta przy niektórych schorzeniach jak zespół polistycycznych jajników czy niedoczynność tarczycy musi być dobrana indywidualnie. Jednej osobie przypasuje dana dieta pcos a drugiej osobie nie. Przy zespole policystycznych jajników to przede wszystkim warto rozpocząć dietę redukcyjną. Nawet bym powiedziała, że można się pokusić o dietę ketogeniczną, pod warunkiem, ze tolerujemy bez problemu mięso. Dieta przy pcos dla jednych musi być bardzo restrykcyjna, dla innych wystarczy po prostu wyeliminować gluten, nabiał, czy mięso. Przy zespole policystycznych jajników dieta pcos musi być bardzo bogata w odpowiednią ilość warzy, z naciskiem na zielone warzywa liściaste. Jeżeli kobieta przy zespole policystycznych jajników ma dodatkowo insulinoodporność, to powinna ograniczyć dodatkowo owoce, za wyjątkiem malin jeżyn czy pomarańczy. Zboża oczywiście wszystkie takie, które nie zawierają glutenu, ponieważ gluten może powodować dodatkowo nietolerancje pokarmowe i alergie. Jeżeli już mamy ochotę bardzo na pieczywo, to wskazane jest tylko takie na żytnim zakwasie z żytniej mąki, nie inne. do diety warto wrzucić zdrowe tłuszcze, oliwa z oliwek czy na przykład olej z siemienia lnianego, to na pewno coś co będzie bardzo dobrze się przyswajać. Mięso można jeść każde jezeli oczywiście mamy nietolerancję to pozbywamy się każdego mięsa jeżeli jednak mięso dobrze przyswajamy to warto spożywać ryby, chude białe mięso, kurczak. Jeżeli chodzi o jaja to wskazane są tylko od rolnika, wiejskie, ponieważ takie nie zawierają dodatkowych hormonów. 

Wszelkie kobiece schorzenia są naprawdę mocno problematyczne, trzeba się pilnować zwłaszcza jeżeli stosujemy jakieś leki dodatkowo, mówi się, że świetnie tolerowana przy pcos jest antykoncepcja hormonalna, ponieważ nie „uaktywnia” torbieli jajników i nie zwiększa ryzyka ich pęknięcia, a zmniejsza je. Zwłaszcza jeżeli chodzi o miesiączki, które są bardzo bolesne i niejednokrotnie mocno krwiste.