Oculus w wielu zastosowaniach

W świecie nowoczesnych technologii już od jakiegoś czasu uznaje się, że VR, czyli popularna wirtualna rzeczywistość, wyprze już niedługo tradycyjne sposoby spędzania wolnego czasu w rozrywce, oparte o gry wideo: konsolowe lub komputerowe. Tradycyjne konsole do gier, specjalizujące się w grach wideo nie podejmują rękawic z wyspecjalizowanymi platformami, przeznaczonymi jedynie do gier w technologii VR. Liczą jednocześnie na to, że zmierzch gier wideo wciąż jeszcze nie nadszedł.

Wynajem systemu VR

tani wynajem oculusaRzecz jasna, technologia VR to nie tylko gry wideo, ale również nowe możlwości związane z prezentacją audiowizualną. Niedawno, na jednej z amerykańskich uczelnie przeprowadzono badania. Wyłoniono dwie grupy uczestników, z których każda z nich przyswajała dany program prezentacji na dwa różne sposoby. Pierwsza z nich, przyswajała informacje na podstawie tradycyjnej prezentacji na interaktywnej tablicy, gdzie wyświetlane były prezentacje, które komentował prelegent. Druga grupa korzystała z gogli Oculus. Wyświetlana na nich była ta sama treść, co na tablicy interaktywnej, a całość była opatrzona tym samym komentarzem. Subiektywne odczucie osób używających technologii VR wskazywało, na to, że jest to technologia lepiej izolująca od otaczającego otoczenia, dzięki czemu łatwiej było się skupić na treści, niż w wypadku pierwszym i tradycyjnej prezentacji. Później, przeprowadzono test, który wykazał większy poziom zrozumienia tematu u grupy używającej gogli Oculus. Tani wynajem Oculusa to taki wynajem, który pozwoli nam w większym stopniu skupić się na właściwej treści. Oczywiście, gogle Oculus to nie tylko edukacja, szkolenia, filmy i prezentacje, ale również niezapomniana rozrywka. Oculus coraz śmielej rozpycha się na rynku gamingowym, a większość producentów gier VR woli wydawać gry właśnie na tej platformie, ponieważ jest ona najbardziej rozwojowa. Deweloperzy gier i oprogramowań VR doceniają Oculusa za to, że jest platformą autonomiczną i skupioną jedynie wobec rozwoju technologii VR, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych platformach konsolowych.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zastosowanie technologii VR w celach edukacyjnych lub w celach rozrywkowych, będziemy korzystać z najnowocześniej technologii w jednym i w drugim wymiarze. Oculus, dzięki technologii VR pozwoli nam zoptymalizować nasze szkolenia, a także zapewnić naszym pracownikom niezapomniane wrażenia na spotkaniu firmowym. Korzystanie z tej technologii może być również bardzo dobrym przyczynkiem do rozwoju zdalnego załatwiania spraw w naszej firmie.