Obroże półzaciskowe dla psów

Każdy właściciel psa wie jak ważnym elementem wyposażenia spacerowego jest obroża. Najważniejsze żeby była wygodna. Nie powinna wycierać sierści, za mocno się zaciskać, podrażniać skóry. Powinna być bezpieczna, zapewniać komfort noszenia i pomagać utrzymać kontrolę nad psem. Jeśli będzie za luźna pies może wyswobodzić się z obroży i uciec powodując niebezpieczną sytuację. Zbyt ciasne zapięcie z kolei będzie powodować dyskomfort.

Zalety obroży półzaciskowej

obroża półzaciskowaObroże możemy podzielić ze względu na materiał, grubość, zapięcie. Skupmy się na tych ostatnich. Są wśród nich obroże z plastikową, metalową klamrą i sprzączką. Obroże o płynnej regulacji obwodu i obroże półzaciskowe. Obroża półzaciskowa przewidziana jest dla psów, które łatwo wydostają się z szelek i obroży. Jak działa obroża półzaciskowo? Jest ona luźna na szyi psa dopóki nasz pupil jest spokojny i nie ciągnie. Jeśli zaczyna się szarpać to obroża dopasowuje się ściśle do szyi psa nie dusząc go. Poprzez zmniejszenie obwodu podczas ciągnięcia za smycz i obroża uniemożliwia psiakowi wydostanie się z obroży. Obroża ta potocznie nazywana jest półzaciskiem. Jest ona dedykowana dla psów, które mają szyję większą niż głowę. Jak widać budowa psa ma tu ogromne znaczenia. Często też jest wybierana dla długowłosych ras np. border, samoyed, oraz dla dużych ras psów takich jak doberman. Obroże te szytą są również w kilku rozmiarach i szerokościach. Im większa szerokość taśmy tym większe są elementy metalowe. Miejmy to również na uwadze. Wybór takich obroży jest dość duży. Są firmy, które szyją je na indywidualne zamówienie. Decydując się na nią możemy na końcu zwrócić uwagę na jej kolorystkę i wzornictwo, które jest naprawdę bardzo ciekawe. Cena za taką obrożę w zależności od rozmiaru wynosi od 40 zł 60 zł. Materiały, z których są robione są oddychające i miękkie. Dzięki takiej obroży możemy nauczyć psa posłuszeństwa. Jeśli już nauczy chodzić się na smyczy możemy zamienić obrożę półzaciskową na inną lub na szelki.

Dopasowanie obroży i smyczy dla naszego psa ma nie tylko wpływ na sam komfort noszenia ale także na szkolenie naszego pupila. Im wyposażenie z którego korzystamy jest bardziej przyjazne dla zwierzęcia tym efekty naszej pracy lepsze. Przyjemniejszy i dla nas będzie spacer jeśli pies jest spokojny a nie szarpie i ucieka. Podchodzimy wówczas do spacerów jak do przyjemnego zadania a nie przykrego obowiązku. Każdy kto ma psa dba też o jego dobro w końcu nie bez przyczyny mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka.