Obraz wykonany na korku do salonu

Salon jest jednym z bardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w mieszkaniu, warto więc szczególnie zadbać o jego ciekawy wystrój. Dzięki temu będzie panowała w nim bardzo przyjemna atmosfera, którą z pewnością docenią nie tylko wszyscy domownicy, ale również zaproszeni goście. Poza odpowiednim umeblowaniem oraz potrzebnym wyposażeniem bardzo ważne są również dekoracje, jakie wybierzemy dla tego pomieszczenia. To one mogą nadać mu ciekawszego charakteru, który się nam będzie podobał każdego dnia.

Zalety obrazów na korku

obrazy na korkuWybór dekoracji do mieszkania jest naprawdę ogromny, warto się więc dobrze zastanowić nad tym, co chcemy wybrać. Bardzo popularne są wszelkie ozdoby, które można powiesić na ścianie, jak na przykład obrazy. Jednak nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić – na przykład jeżeli mamy ściany wykonane z materiału, który nie utrzyma ciężkiego obrazu w ramie. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Są to obrazy na korku, które cieszą się rosnącą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ pasują one do każdego wnętrza, niezależnie od tego, jakie mamy ściany. Korek jest bardzo lekkim materiałem, więc możemy go swobodnie powiesić dokładnie tam, gdzie chcemy. Poza tym taki obraz może nadal spełniać dokładnie takie same funkcje, jak tablica korkowa – możemy na przykład przyczepić na nim ważne notatki albo zrobić sobie dekorację z ulubionych zdjęć. Jest to bardzo uniwersalne oraz praktyczne rozwiązanie, które może nadać naszemu mieszkaniu bardzo ciepłego oraz przyjemnego charakteru. Warto się więc zastanowić nad tym, co ma taki obraz przedstawiać. Może to być na przykład mapa świata czy jakiegoś jego wycinka, na którym będziemy zaznaczać odwiedzone przez nas miejsca. Można sobie również wybrać piękny krajobraz, na który patrzenie będzie nas co dnia relaksować. Jeżeli chcemy bardziej nietypową dekorację, możemy się zdecydować na jakiś abstrakcyjny czy geometryczny motyw. Z łatwością dopasujemy wzór do wystroju wnętrz w naszym mieszkaniu.

Obraz wykonany na korku doskonale sprawdzi się we wnętrzach zarówno nowoczesnych, jak również tych bardziej klasycznych. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór, aby stał się on urozmaiceniem wyglądu naszego salonu, sypialni czy przedpokoju. Jeżeli chcemy, możemy do takiego obrazu przyczepiać najróżniejsze notatki, ulubione cytaty czy zdjęcia, tworząc niepowtarzalną dekorację, która będzie na nas działała inspirująco każdego dnia. Tak ozdobione pomieszczenie będzie wyglądało rewelacyjnie oraz ciekawie, niezależnie od rodzaju jego wystroju.