Nowoczesne domy z bali w Łódzkim

Budowa domu to marzenie wielu osób i bardzo ważne dla nich przedsięwzięcie. To jaki to będzie dom i z jakich materiałów go wybudujemy zależy już tylko od wizji inwestora. Dodam tylko, że obecnie mamy prawdziwe pole do popisu, gdyż ilość technologii ich wykonania jest dość znaczna. Bardzo popularne w ostatnim czasie stają się nieco już zapomniane, ale wciąż udoskonalane technologie wykonywania domów z bali. Mają one szereg zalet, które skuszą wiele osób.

Budowa domów z bali w Łódzkim

domy z bali - łódzkieDomy z bali to nic innego jak budynki wykonane z dużych bali drewna, które przeplatają się ze sobą w narożnikach domu za pomocą odpowiednio wyprofilowanych łączeń. Drewno jako materiał posiada wiele pozytywnych właściwości, a jedyna obawa, co do jego stosowania, a mianowicie łatwopalność jest nie uzasadniona, gdyż odpowiednia impregnacja znacząco ją ogranicza, do tego stopnia, że domy z drewna są bardzo odporne na ogień. Drewno jest do tego bardzo wytrzymałe i ma doskonałe parametry cieplne. Największą zaletą drewna, która często przemawia podczas wyboru tego rodzaju konstrukcji jest jego cena, która jest znacznie niższa niż budynki budowane w sposób tradycyjny. Poszukując firm, które wykonają dla nas domy z bali – łódzkie to miejsce, od którego powinniśmy zacząć. Lokalne firmy działające na tym terenie mają duże doświadczenie w stawianiu takich konstrukcji, a do tego ich ceny są najbardziej konkurencyjne na rynku. Domy drewniane stawiane są na tradycyjnych fundamentach, jednak ich wymogi co do szerokości ławy i jej zbrojenia nie są tak duże, jak w przypadku budynków z pustaków czy też ceramiki. Jest to spowodowane tym, że drewno jest o wiele lżejsze niż na przykład cegła i nie naciska na podłoże z taką siłą. Budynki z bali mogą być także piętrowe, gdyż drewno jest na tyle wytrzymałe, że da radę przenieść obciążenia pochodzące od kolejnych pięter budynków, nie ma także problemów z wyszukaną stolarką okienną, która może być nawet dość szeroka, pod warunkiem, że wykonamy nad nią belkę o odpowiedniej wytrzymałości.

Domy z drewna, a szczególnie bali, które najbardziej nawiązują do tradycji, a do tego kojarzone są z solidnością i wytrzymałością, są coraz częściej wybieraną konstrukcją i to nawet w środkowej części Polski. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, na przykład ceną, ale także naszą lepszą świadomością ekologiczną. Drewno to materiał odnawialny, którego eksploatacja nie degraduje zasobów naturalnych naszej planety, inaczej niż w przypadku innych rodzajów materiałów budowlanych.