Niezawodne usługi konsjerża

 

Usługi konsjerża znane były już w średniowiecznej Europie, aczkolwiek w Polsce mało kto o tym zawodzie słyszał gdyż wykonywany on był głównie na bogatszych dworach oraz zamkach. W obecnych czasach zawód ten dalej jest wykonywany, jedna ilość obowiązków i ich różnorodność znacznie odbiega od tego co było niegdyś. Nie oznacza to jednak, że kiedyś concierge miał lekkie obowiązki i nie musiał się niczym martwić. Obecnie są oni niezmiernie potrzebni, a w szczególności rodzinom, które mają szereg obowiązków i nie ma czasu na drobne czynności domowe albo planowanie.

Profesjonalne usługi konsjerża na świecie

consierge service dla biznesmenówZanim przejdziemy do obecnie wykonywanych obowiązków przez konsjerża trzeba napomknąć nieco o historii. Niegdyś osoba ta trudniła się głównie upilnowaniem odpowiedniego oświetlenia w zamkach i dworach. Warto jednak zaznaczyć, iż w zamkach żyło wiele osób, a do tego często odwiedzali go goście. Dodatkowym utrudnieniem dla tej osoby była liczność komnat i korytarzy, a także różnorodnych wydarzeń. Konsjerż musiał znać plan dnia dokładnie, aby wiedzieć kiedy palić lampę, a kiedy wygaszać. W późniejszym czasie zawód ten dalej był rozpoznawalny. Kojarzył się często z portierem, który dbał o swojego klienta w ramach umawiania mu spotkań, wyjść kulturalnych, jak również wyjść w ramach obiadu czy kolacji. Obecnie znamy consierge service dla biznesmenów, który jest o wiele bardziej rozbudowany niż kiedyś. Można powiedzieć nawet, że obecnie taki pracownik może robić dla swojego pracodawcy niemal wszystko. Rozpoczynając od najprostszych czynności domowych jak porządki, zakupy czy odbiór dzieci ze szkoły. Mogą to też być czynności związane z planowaniem przyjęć tematycznych bądź ważnych spotkań biznesowych, a niekiedy i nagłych wyjazdów na wakacje, które pracodawca zaplanował z dnia na dzień. Mogą to być też sprawy urzędowe czy takie, które są bardzo ciężkie do załatwienia jak zdobycie biletów na mecz najpopularniejszej drużyny piłkarskiej w obecnym sezonie, gdy bilety są niemal wyprzedane. Dlatego concierge musi doskonale organizować swoją pracę.

Wydawałoby się, iż jak każdy zawód konsjerż ma swoje ramy czynności, które wykonuje w ramach zlecenia dla pracodawcy. Jak się jednak okazuje wygląda to całkiem inaczej w obecnych czasach, gdyż wszystko zależy od tego czego pracodawca oczekuje, a także jakie są kwalifikacje danej osoby. W związku z tym nieporównywalnie więcej rzeczy niż kiedyś robi profesjonalny concierge, który pracuje raczej dla jednej konkretnej rodziny, aby znać harmonogram.