Nawiewniki we współczesnych oknach

 

Obecnie okna spełniają bardzo wysokie standardy jeśli chodzi o ich szczelność, a także izolacyjność akustyczną oraz termiczną. Nowoczesne wielokomorowe konstrukcje skutecznie zatrzymują dźwięki, przez co nie jest już obecnie zbytnim problemem zamieszkanie w mieście przy bardzo ruchliwej ulicy. Dodatkowo Zatrzymują wystarczającą ilość ciepła, żeby można nimi było oszklić całą ścianę bez zbytniego wyziębienia budynku. Nie we wszystkim jednak nowoczesne okna są najlepsze.

Montowanie nawiewników w Poznaniu

montaż nawiewników poznańJak się bowiem okazuje zalety współczesnej stolarki mogą także okazać się jej wadą. Wprawdzie starsze typy okien nie były tak szczelne, nie izolowały wystarczająco dobrze, ale jedno co miały w sobie dobre to to, że przepuszczały świeże powietrze. Nie można tego powiedzieć o rozwiązaniach nowoczesnych, które tak bardzo skupiły się na swoich parametrach, że zapomniały o konieczności dostarczenia świeżego powietrza dla mieszkańców budynku. Oczywiście nie ma problemu, gdy mamy w budynku skuteczną wentylacje, ale nie zawsze tak jest i z tego powodu powstaje tutaj bardzo niebezpieczna sytuacja. Jeśli sami nie będziemy wietrzyli budynku po pewnym czasie zabraknie w nim tlenu, a nasyci się szkodliwego dla nas dwutlenku węgla. Taka sytuacja jest niedopuszczalna, dlatego nowoczesne konstrukcje okienne zaczęły być wyposażane dodatkowo w nawiewniki powietrza, będące specjalnymi otworami do przepuszczania świeżego powietrza z zewnątrz. Jeśli w oknie nie ma nawiewnika możemy go zamontować sami. Szukając kogoś kto podejmie się takiego zadania jak montaż nawiewników Poznań może poszczycić się grupą specjalistów w tej dziedzinie. Montując nawiewnik samemu trzeba uważać, aby przy okazji nie popsuć samego okna lub szyby, gdyż montaż nawiewnika obejmuje między innymi wiercenie otworów wentylacyjnych poprzez istniejącą ramę okienną. Lepiej, żeby zrobiła to osoba, która zna się na konstrukcji okna i dzięki temu w dokładny sposób jest w stanie to zrobić. Po przewierceniu otworów następuje montaż nawiewników zarówno z jednej jak i drugiej strony okna.

Jeśli ktoś martwi się, że zamontowanie nawiewników obniży walory funkcjonalne naszego okna to muszę go uspokoić, gdyż dobre nowoczesne konstrukcje nawiewnika są tak zrobione pod względem konstrukcyjnym, że niwelują straty ciepła do minimum. Wszystko poprzez odpowiednie wyprofilowanie kanałów nawiewnika, które nie przebiegają w sposób prosty, tylko zakręcają w wielu miejscach. Kanały są dodatkowo izolowane styropianem, dzięki temu jeszcze bardziej zwiększa się ich izolacyjność cieplna i akustyczna. Warto jednak pójść na pewien kompromis z zakresu izolacyjności na korzyść zdrowego świeżego powietrza.