Naprawy skrzyń biegów

Skrzynia biegów jest bardzo ważną częścią pojazdu, która może zmienić przełożenie i zwiększyć moment obrotowy i prędkość koła napędowego. Wraz z rozwojem nowoczesnej technologii zmodernizowano również skrzynię biegów. Począwszy od oryginalnej manualnej skrzyni biegów, a skończywszy na bezstopniowej przekładni, od braku synchronizatora po synchronizator, sterowanie jest coraz wygodniejsze.

Dlaczego skrzynia biegów jest tak ważna?

naprawa skrzyń biegów w świętokrzyskimObecnie silniki wysokoprężne są szeroko stosowane w maszynach budowlanych, a zakres zmiany momentu obrotowego i prędkości jest niewielki, co nie może spełnić wymagań siły trakcyjnej i prędkości jazdy pojazdów w różnych warunkach pracy. Skrzynie biegów są potrzebne do rozwiązania tej sprzeczności. Osiągi skrzyni biegów są kluczem do pomiaru dynamiki, ekonomiki i właściwości jezdnych maszyn budowlanych. Obecne systemy zmiany biegów obejmują głównie: przekładnię mechaniczną, przekładnię hydrauliczną i przekładnię hydrostatyczną.  Pierwszy krok w naprawie skrzyni biegów, to całkowity demontaż, w tym wewnętrznej pompę olejowej, sprzęgła,  nośnika planetarnego, korpusu zaworu, mechanizmu różnicowego itp. Cały demontaż powinien przebiegać zgodnie ze specyfikacją techniczną i polega na dużej liczbie specjalnych urządzeń i narzędzi, w przeciwnym razie spowoduje to uszkodzenie części. Po demontażu wszystkie części są początkowo testowane zgodnie ze standardowymi danymi technicznymi, a punkt błędu jest wykrywany zgodnie z faktyczną usterką skrzyni biegów. Następnie wadliwe elementy są wymieniane na nowe. naprawa skrzyń biegów w świętokrzyskim nie należy do najtańszych, ale jest to główna jednostka napędzająca auto. Montaż zespołu jest końcowym procesem montażu i musi być wykonany w specjalnym środowisku pracy. Położenie, prześwit, obciążenie wstępne itp. Wszystkich elementów musi być ściśle przestrzegane zgodnie ze specyfikacjami technicznymi. Po zakończeniu montażu przeprowadzany jest test ciśnienia statycznego. Po osiągnięciu standardu technicznego można przeprowadzić następny proces.Test dynamiczny zespołu polega na dynamicznym testowaniu skrzyni biegów przez stanowisko testowe w celu symulacji pracy samochodu.

W przypadku starszych aut, często naprawa skrzyni biegów przestaje być opłacalna. Warto wziąć pod uwagę koszty, jakie oszacuje warsztat, aby być pewnym, że warto usterkę naprawić. Ze względu na istotę skrzyni biegów, warto wybrać mechanika tak, aby być pewnym, że samochód zostanie potraktowany profesjonalnie, a części, które zostaną wymienione, będą dobrej jakości.