Najpiękniejsze byliny w kolorze czerwonym

 

Ile osób – tyle ogrodów. taka prawda, że każdy ma inny gust i gdyby miał możliwość zaprojektować własny ogród, to każdego wyglądałby inaczej. Kwitłyby w nim inne kwiaty i byliny, a w ogrodzie znajdowałyby się różne elementy. Jednym z rodzajów ogrodów jest ogród czerwony, w którym dominują ciepłe barwy płatków kwiatów oraz czerwone liście. Aby cieszyć się nim latami, warto jest zainwestować w byliny, czyli rośliny długoletnie kwitnące na czerwono.

Gatunki czerwonych bylin

byliny sklepIstnieje wiele rodzajów bylin, które są piękne i mogą cieszyć oko każdego człowieka, jednak warto jest przedstawić te, które są najładniejsze. Według mojego gustu na szczególną uwagę zasługuje bylina o nazwie kuklik. Bylina ta posiada długie łodyżki podobne do maku i drobne liście. Idealnie nadaje się do czerwonego ogrodu rustykalnego za skalniakami lub przy płotkach drewnianych w kolorze jasnobrązowym. Bylina ta posiada bardzo ładne płatki przypominające dalie, ale są znacznie delikatniejsze, niż one. Posiadając taką roślinę możemy liczyć na naturalny styl ogrodu. Wspomniano o daliach, to również bardzo ładne byliny sklep oferuje wiele kolorów, ale najbardziej popularne są właśnie te w kolorze czerwonym. Są wysokie, a więc będą dobrze się sprawdzać przy ogrodzeniach. Oprócz tego przepiękna byliną jest cudowny liliowiec o trzech rozłożystych płatkach w kolorze ciemnoczerwonym, wśród których widnieją ciemniejsze słupki. Jego długie liście wprawiają w zachwyt. Pięknie wygląda przy drzewach iglastych. Następną rośliną godną wspomnienia jest po prostu mak. Roślina niedoceniana, ale jakże piękna i delikatna! Sam wygląda mało atrakcyjnie, ale w skupisku, ogród staje się jak z bajki. To doskonałe rozwiązanie do ogrodu czerwonego. Nie można również wspomnieć o rudbekii, czyli roślinie wielolistnej z kwiatem w kształcie słońca o ciemniejszym ośrodku. Rudbekia może przybierać różne barwy począwszy od ciemnopomarańczowego, aż po bordowy. To idealne uzupełnienie omawianych kompozycji. Kupując byliny do ogrodu czerwonego można również kupić pysznogłówkę, wokół której warto jest posadzić tradycyjne aksamitki.

Ogród w barwach czerwonych dających ciepło jest doskonałym pomysłem na każdą działkę. Byliny w tym kolorze dobrze się trzymają przez wiele lat, nie są trudne w pielęgnacji, a ich kwiaty doskonale się komponują na tle zielonych iglaków. Możemy więc śmiało zakupić wspomniane byliny w sklepie ogrodniczym. Trzeba jednak zapoznać się dokładniej z ich pielęgnacją, bo każda roślina potrzebuje indywidualnego zadbania.