Najlepsze kanwy dla początkujących

Będąc mamą dwójki absorbujących dzieci, często ciężko znaleźć czas dla siebie, na swoje pasję, a sprawianie sobie małych przyjemności, ale też na odpoczynek. Moja sąsiadka zachęciła mnie kiedyś do wspólnego haftowania. Ona już od dawna to robiła i dla niej nawet trudne i wymagające hafty nie stanowiły problemu. Jednak dla mnie, jako dla osoby początkującej, nawet te proste były sporym wyzwaniem.

Jakie zatem kanwy wybrać do nauki haftowania?

kanwy z nadrukamiZdecydowałam się nie zniechęcać początkowymi porażkami i postanowiłam zamówić sobie proste wzory. Na początku dla mnie były to kanwy z nadrukami. Zazwyczaj z bardzo prostymi, dziecięcymi wzorami zwierzątek, kwiatów, wzorów, tak aby nauczyć się podstaw oraz pracy z tamborkiem i kanwą. Okazało się to strzałem w dziesiątkę ponieważ po wykonaniu kilku takich haftów zdecydowanie lepiej umiałam posługiwać się igłą, trzymać kanwę, układać ją w odpowiedni sposób. Te wzory były także rewelacyjne do pokoju moich dzieci, którymi wspólnie ozdobiliśmy ściany. Nie tylko wzory dziecięce można wybrać na kanwach z nadrukami. Zamiast przejść do gładkiej, białej kanwy najpierw zdecydowałam się na znacznie bardziej skomplikowane kanwy z nadrukami, z różnymi zwierzętami, kwiatami, bukietami, ale też przedstawiających pejzaże, ludzi, rzeczy użytku domowego. Uważam, że był to świetny wybór, ponieważ nie zniechęciło mnie to do zaprzestania haftowania, a jedynie podniosło na początku poziom trudności. Kanwy z nadrukami są świetnie wykonane, mają dokładnie opisane jakie kolory nici należy użyć, gdzie zrobić krzyżyki. Kanwy takie są bardzo dobre jakościowo i materiałowo. Można przez problemu wykonać taką pracę i powiesić u siebie na ścianie czy sprawić komuś w prezencie. Mam już zamówione kolejne dla dzieci i nienarodzonych dzieci moich bliskich aby móc im dać je w prezencie. Także, jeżeli wiemy, że są osoby, które chciałby się nauczyć haftowania możemy im podarować zestaw w kanwą z nadrukiem na początek, tak aby się nie zniechęciła i poczuła, że da radę zrobić taki wzór. Kanwy z nadrukami dziecięcymi mogą być także świetnym ćwiczeniem dla starszych dzieci.

Chcąc nauczyć się haftować warto na początek wybrać kanwy z nadrukami, ponieważ są one zdecydowanie łatwiejsze w zrobieniu, niż takie na gładkiej kanwie. Dobrze jest mieć takie kanwy na początek, żebyśmy nie zniechęcili się przy wykonywaniu pierwszych wzorów i haftów. Jeżeli wydaje nam się to dość trudne tym bardziej warto zdecydować się na kanwę z nadrukiem. Jest ona dobra zarówno dla początkujących dorosłych, jak i dla starszych dzieci.