Najlepsze instalacje fotowoltaiczne

Dostawy prądu do małych miejscowości, takich jak nasza, często są utrudnione przez stan instalacji oraz odległość od najbliższej elektrowni czy stacji przekaźnikowej. Problemy z zasilaniem zdarzają się więc u nas zdecydowanie częściej niż byśmy chcieli, a instalacje zasilania awaryjnego czy dodatkowego pojawiają się w mieście coraz częściej. Z racji ciągłych utrudnień i problemów z prądem, w końcu zdecydowaliśmy się uniezależnić od dużych dostawców energii i stworzyć własne źródło zasilania.

Rozbudowana elektrownia fotowoltaiczna

elektrownie słoneczne bydgoszczDo wyboru mieliśmy wiele różnych źródeł zasilania, głównie ekologicznych i odnawialnych, więc rozpatrzyliśmy wszystkie opcje, jakie były dla nas dostępne. Najbardziej optymalnym źródłem prądu okazała się elektrownia fotowoltaiczna, gdyż w okolicy mieliśmy pod dostatkiem płaskiego terenu bez jakiegokolwiek zalesienia, na którym takową instalację można by ustanowić. Problemem okazała się jednak budowa takiej elektrowni, gdyż w mieście nie było nikogo, kto miałby wiedzę na temat fotowoltaiki, zwłaszcza na skalę przemysłową. Postanowiliśmy więc wynająć zewnętrzną firmę, tworzącą elektrownie słoneczne Bydgoszcz, gdzie powstawało coraz więcej instalacji zasilania fotowoltaicznego, jest siedzibą właśnie takiej firmy, znanej w całym kraju z rzetelności i fachowego wykonania każdego projektu. Firma ta na ogół zajmuje się tworzeniem niewielkich, przydomowych instalacji, gdyż właśnie takie są obecnie najpopularniejsze, choć bez mrugnięcia okiem podjęła się wykonania również większego projektu lokalnej elektrowni fotowoltaicznej. Pracownicy firmy sami wykonali projekt, na podstawie wskazanej lokalizacji, zaplanowali jej wielkość i ulokowanie wszystkich urządzeń, a po zakończeniu prac przekazali projekt do wykonania, które mieli nadzorować po wstępnym przygotowaniu terenu przez firmę budowlaną. Wszystkie urządzenia i panele do elektrowni zostały sprowadzone przez firmę instalacyjną, co było niemałym ułatwieniem, biorąc pod uwagę nasze niewielkie doświadczenie w tym temacie.

Cała budowa nadzorowana była przez elektryków i specjalistów fotowoltaiki firmy, na bieżąco kierujących postępem prac w taki sposób, by projekt mógł być wykonany nie tylko szybko, ale również jak najbardziej precyzyjnie. Firma budowlana, która wykonywała projekt, była kierowana przez pracowników firmy instalacyjnej na bieżąco, więc nie było mowy o żadnych ułatwieniach czy półśrodkach, które często są wprowadzane w celu skrócenia czasu budowy, choć negatywnie wpływają na jej jakość.