Najlepsze biura rachunkowe

 

Z roku na rok przybywa na rynku nowych działalności jednoosobowych, które prowadzą ludzie młodzi, ambitni i pełni pomysłów. Zaczynając swoją przygodę z własną firmą, dopiero się uczymy ją prowadzić i zdobywamy doświadczenie. Właściciel zajmuje się bieżącą działalnością, pozyskiwaniem klientów, czasem nawet księgowością. Nie można być dobrym we wszystkim , dlatego sprawy na których się nie znamy, lepiej powierzyć specjalistom w swojej dziedzinie.

Jakie usługi świadczą biura rachunkowe?

najlepsze biuro rachunkoweKażdy przedsiębiorca musi wiedzieć, że tylko dzięki właściwym wyliczeniom i zestawieniom rachunkowym, może skutecznie rozwijać firmę. Na wykonanie tych czynności potrzeba trochę czasu, dlatego niewielu przedsiębiorców się decyduje na samodzielne prowadzenie swojej księgowości. Powierzają te sprawy profesjonalistom, mamy pewność, że wszystko będzie realizowane w terminie, a nasze zobowiązanie będą regulowane zgodnie z przepisami. Do wyboru jest samodzielna księgowa, którą trzeba zatrudnić na etacie w firmie, lub skorzystanie z usług biura rachunkowego, gdzie pracuje przynajmniej kilka księgowych. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy i trzeba je przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dla małych i średnich firm będzie najlepsze biuro rachunkowe, bo może się kompleksowo zająć sprawami księgowymi i kadrowymi. Im więcej zatrudnionych jest pracowników, tym więcej obowiązków spoczywa na pracodawcy. Biura rachunkowe zajmują się kompleksową księgowością, polegającą na prowadzeniu książki przychodów i rozchodów jednoosobowych działalności gospodarczych i pełnych ksiąg dla spółek prawa handlowego, lub organizacji pożytku publicznego. Klienci biura w określonym terminie muszą dostarczyć do biura dokumenty księgowe, na podstawie których księgowa wylicza podatki i opłaty. Zatrudnione w biurze kadrowe, zajmują się pełną dokumentacją i prowadzeniem akt osobowych zatrudnionych pracowników. Często biura księgowe prowadzą też usługi doradcze z zakresu prowadzenia działalności i optymalizacji kosztów.

Istotnym plusem korzystania z usług biura rachunkowego, jest niższa cena, a niżeli zatrudnienie samodzielnej księgowej na etacie. Choć nie pracodawca nie ma dla siebie na wyłączność księgową, to jest ona w stanie na czas rozliczyć jego dokumenty i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania. Najlepsze biura zatrudniają po kilkanaście osób do obsługi kontrahentów i mają od dwóch, do nawet pięciu głównych księgowych, które rozliczają łącznie po sto firm. Bywa, że biura księgowe są połączone z doradztwem finansowym.