Najlepsi kamerzyści na rynku

Mieszkałem od urodzenia w Sieradzu, gdzie faktycznie udało mi się porozmawiać przez ostatnie parę lat z wieloma przedsiębiorcami. Jeśli miałbym to wszystko podsumować, to najczęściej udało mi się rozmawiać z pracownikami kreatywnymi, którzy odpowiadali na przykład za filmowanie różnroodnych wydarzeń takich jak śluby, wesela, czy wydarzenia firmowe takie jak integracje. Kamerzyści na pewno mają mnóstwo pracy i dzisiaj zamierzam o niej opowiedzieć.

Trudna praca kamerzysty

kamerzysta sieradzDecydując się na konkretny zawód, osoby bardzo często decydowały się właśnie na zostanie kamerzystami z tego względu, że słyszeli, że jest to bardzo opłacalny biznes. Zdaję sobie sprawę, że początki nie są w tej branży najłatwiejsze zwłaszcza, że nikt jeszcze was nie zna i nie będziecie tak naprawdę mogli przebierać w różnorodnych zleceniach. Początkowo więc kamerzyści muszą łapać się każdego zlecenia – od filmowania na małych budżetowych ślubach i weselach, przez imprezy firmowe, gdzie nie ma dużych budżetów. Teraz jednak z drugiej strony mogę wam powiedzieć, co może was czekać jako już tych bardziej doświadczonych kamerzystów. Jest to ogromne wynagrodzenie za pracę. Na przykład parę osób, z którymi rozmawiałem i które profesjonalnie zajmują się kamerowaniem zarabiają kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Od tego oczywiście trzeba odjąć wszelkie koszty prowadzenia działalności no i pamiętać o tym, że każdy kamerzysta ma założoną działalność gospodarczą, więc to też są jakieś koszty. Najczęściej jednak kamerzyści to wszystko doliczają do kosztów zlecenia, więc faktycznie im się to bardzo opłaca. Jeśli interesuje was angaż jako kamerzysta sieradz faktycznie nadal oferuje parę miejsc pracy. Polecam wam zdecydowanie zacząć od mało płatnych zleceń. Znam osoby, które jako kamerzyści pracowali na początku przy wykorzystywaniu swoich telefonów komórkowych do filmowania. Owszem telefony były drogie i miały świetne parametry, ale to tylko pokazuje, że jak ma się duże doświadczenie to można wiele zrobić na tym co się ma.

Zawsze będę powtarzał, że w każdej pracy są różnorodne wyzwania, którym trzeba sprostać. Jak dla mnie może być wielu kamerzystów, bo jako klient na pewno będę chciał mieć wybór. Na pewno będę chciał także pooglądać różne firmy stworzone przez takich specjalistów, wiec jeśli klient wasz się na to zgodzi, to moze warto faktycznie zrobić jeszcze mały, krótszy materiał, który będziecie mogli pokazywać wszędzie? Taka opcja jest bardzo czesto spotykana i nie ma się co dziwić, że takie są praktyki.