Mycie elewacji pod ciśnieniem

Obecnie na wielu budynkach najpopularniejsze są elewacje z aluminium i szkła. Są one niemalże niezniszczalne i nawet po wielu latach zachowują swój estetyczny wygląd. Wiadomo, że co jakiś czas należy elewację zakonserwować oraz wyczyścić. Robi się to za pomocą podnośników koszowych lub dostępu linowego. Elewacje myte są pod dużym ciśnieniem, dlatego nie ma problemu z trudnymi zabrudzeniami. Korzysta się z chemii, która doskonale zmiękcza zabrudzenia, a także zabezpiecza przed powstawaniem następnych.

Precyzyjne mycie elewacji

dokładne mycie elewacji w GdyniWiadomo, że tego typu elewacja może się po latach wybrudzić/ Dokładne mycie elewacji w Gdyni to bardzo popularna usługa, ponieważ ten typ elewacji nie jest spotykany tylko w wieżowcach. Również niskie budynki są często tak wykończone, ze względu na dużą wygodę tego rozwiązania. Elewację myje się przy pomocy środków chemicznych. Są one dość podobne do tych na myjni samochodowej. Na początku mamy oprysk wstępny. Ma on na celu zmiękczenie trudnych zabrudzeń. Może to być nawet olej samochodowy. Zdarza się on na elewacjach budynków, które mają parking piętrowy. Są to oczywiście sporadyczne przypadki. Dopiero później dochodzi do mycia zasadniczego. Ciśnienie sięga nawet dwustu bar, dlatego myjka musi być w odległości od metra do trzech od elewacji, w zależności od stopu aluminium, który się na niej znajduje. Po wykonaniu mycia nakłada się środek zabezpieczający przed powstawaniem nowych zabrudzeń. jest on na bazie wosku, jednak większość składników jest syntetycznych. Dzięki temu efekt utrzymuje się przez lata. Na samym końcu procesu mycia dochodzi do nabłyszczenia elewacji lub jej zmatowienia. Tutaj osoba, która zamawia usługę może sobie wybrać efekt. W przypadku wieżowców o wiele lepiej jest je nabłyszczać, ponieważ bardzo wyróżniają się w panoramie miasta. Niższe budynki zazwyczaj pokrywa się matową powłoką, aby lepiej dopasowały się do otaczających je budynków, które często wykonane są z tradycyjnych materiałów budowlanych. Jest to najlepsze rozwiązanie.

Mycie elewacji jest coraz popularniejsze, szczególnie jeśli chodzi o podnośniki koszowe. Samochód, który obsługuje podnośnik ma zamontowany hydrauliczny dźwig samochodowy. Dzięki temu nie trzeba dostępu linowego. Poza tym można to zrobić bez zatrudniania alpinistów przemysłowych. Wystarczą pracownicy, którzy są przeszkoleni do prac na dużych wysokościach. Przedsiębiorstwa tego typu zatrudniają doświadczonych pracowników, którzy wiedzą, jak wykonać zlecenie w sposób efektywny i bardzo bezpieczny.