Mocne lampy na owady

Owady niektórych gatunków bywają wyjątkowo natrętne. W szczególności jest problem z owadami wówczas gdy wdzierają się one do wnętrza naszych mieszkań czy też do budynków firmowych. Niektóre zakłady przemysłowe muszą nawet ściśle przestrzegać reguł związanych z obecnością owadów w pomieszczeniach. Można obecnie korzystać z najróżniejszych urządzeń, które pozwalają na zabijanie owadów w bardzo krótkim czasie i z niezwykle dużą skutecznością. 

Wybór lampy na owady 

lampy owadobójcze lepoweOwady bardzo łatwo wabić można przy użyciu promieniowania ultrafioletowego. Gdy tylko takie promieniowanie jest emitowane w obecności insektów to zaczną one szybko do niego lgnąć. Podkreślić jednak trzeba, że samo promieniowanie w żaden sposób insektom nie szkodzi. Po prostu ma ono silne właściwości wabiące. Natomiast można takie właściwości wykorzystać w ciekawy sposób. Powstają obecnie nowoczesne lampy owadobójcze lepowe. Takie lampy składają się z kilku kluczowych elementów. Oczywiście bardzo ważną częścią lamp są świetlówki, które emitują promieniowanie ultrafioletowe. Są one uruchamiane przy użyciu starterów. Kolejnym bardzo ważnym elementem składowym lamp jest lep. Owady znajdujące się w pobliżu lampy z pewnością prędzej czy później do lepu się przykleją. Zasada działania lamp lepowych jest więc stosunkowo prosta. Każdy z nas zapewne doskonale wie jak wyglądają tradycyjne lepy na owady. Takie lepy wieszano często na żyrandolach czy w pobliżu okien. Jednak mogło minąć sporo czasu zanim owady dotknęły lepu a często w ogóle do tego nie dochodziło. Natomiast w przypadku lamp jest ten komfort, że lampa skutecznie wabi owady i prawdopodobieństwo tego, że dotkną one lepu jest bardzo duża. Lampy owadobójcze w wersji lepowej należy pielęgnować. Ważne jest szczególnie to aby w miarę systematycznie wymieniać lepy. W przypadku użytku lamp w domach lepy wystarczy wymieniać raz na tydzień. Natomiast gdy lampa lepowa jest używana w zakładach przemysłowych to takie wymiany lepów powinny być dokonywane o wiele częściej. 

Na chwilę obecną lampy lepowe są niezwykle skuteczne w zwalczaniu owadów. Ze znalezieniem takich lamp w sklepach nie powinniśmy mieć problemu. Coraz częściej takowe lampy są dostępne w sprzedaży. Można natknąć się na nie w marketach czy też w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Sporo osób dodatkowo decyduje się na zakupienie lamp owadobójczych do lokali gastronomicznych oraz do firm, które zajmują się produkcją lub też przetwarzaniem żywności. Obecność owadów w takich miejscach jest nieakceptowalna.