Moc olejków do dyfuzorów zapachowych

Kto z nas nie lubi przebywać otoczony pięknym aromatem? Poprawia się wtedy nasz nastrój, relaksujemy się. Każdy z nas ma ulubione zapachy, jednak bywają i takie dość uniwersalne. Dziś spotkamy aromaty świeżo wypranej pościeli, świeżego powietrza czy trawy! Zwykle są one dostępne w formie zapachowych świec. Niezastąpionym jednak przekaźnikiem aromatów są olejki. Znane, produkowane i stosowane od wieków. Naciera się nimi skórę, wykonuje inhalacje. Dziś częściej używa się ich w bardziej komercyjny sposób.

Aromatyczne olejki do dyfuzorów zapachowych

olejek do dyfuzorów zapachowychOlejku najczęściej używamy obecnie do uzyskania przyjemnego zapachu otoczenia. Często wykorzystywane są kominki. To ceramiczne naczynia, na których dno wkłada się świecę, na „talerzyku” nad nią umieszcza się kilka kropel olejku. Ciepło płomienia świecy podgrzewa olejek i roznosi aromat. Ostatnio jednak popularne zrobił się dyfuzory z patyczkami. Nie wymagają bowiem ciepła ognia. Jak więc roznosi się zapach? Olejkiem nasącza się drewniane patyczki i to one wydzielają zapach, dozując tym samym jego moc. Istnieją gotowe dyfuzory do kupienia w większości sklepów drogeryjnych. Jednak możemy też samodzielnie wypełnić pojemnik dyfuzora ulubionym zapachem. Możemy osobno kupić olejek do dyfuzorów zapachowych. Nie jest to jednak klasyczny olejek z apteki, a taki w specjalnym rozcieńczeniu, co jest konieczne, aby patyczki był w stanie go wchłonąć. Nabyć je można tam, gdzie same dyfuzory, czyli zwykle w drogeriach, ale też w sklepach z artykułami do dekoracji wnętrz. Olejek wystarcza zwykle na 2-3 wypełnienia dyfuzora. Jeśli mamy przezroczysty pojemnik, także kolor olejku będzie stanowił ozdobę. Najczęściej spotkamy olejki kwiatowe, ale często pojawiają się także cytrusowe, rzadziej o aromatach ziołowych. Zawsze jednak można wzbogacić ten specjalny olejek takim tradycyjnym, dodając kilka kropel na przykład zapachu mięty. Olejki warto dobierać też do pory roku latem te lżejsze, owocowe, w chłodne pory roku słodsze aromaty.

Dyfuzory zapachowe są dostępne dla każdego z nas. Rozsądna cena i duża dostępność umożliwia nam korzystanie z ich pięknych zapachów. Mając sam dyfuzor, wystarczy wymieniać w nim olejki zależnie od nastroju. Ich koszt to kilka złotych za buteleczkę. To mniejsza kwota niż za dobrze perfumowaną świecę. Możemy też stosować zapachy naprzemiennie lub w każdym pomieszczeniu inny. Olejek to też dobry pomysł na prezent dla domu. Możemy wybrać powszechnie lubiany zapach i podarować nietuzinkowy prezent, bo warto korzystać z siły aromatów.