Minikoparka – wynajem na rynku

Moja firma budowlana stale się rozrastała. Wiedziałem więc, że z czasem będę na pewno potrzebował jakieś osoby do współpracy, które będą mogły mi we wszystkim pomóc. Początkowo chciałem zatrudnić jednego pracownika, który mi w tym wszystkim pomoże, ale w sumie to wiedziałem, że trzeba będzie za niego zapłacić i też kupić jakąś koparkę, którą będzie operował. Dodatkowo trzeba będzie pracownika wysłać na odpowiednie szkolenie, co też nie jest proste.

Prace minikoparką dla klientów

usługi minikoparkąDlatego też podsumowując wszelkie za i przeciw stwierdziłem, że trzeba będzie po prostu zatrudnić jakąś firmę, która będzie odpowiadała na każde moje zapytanie. W większości przypadków usługi z wykorzystaniem minikoparki wyglądają w ten sposób, że za każdym razem jak coś potrzebujecie, to będziecie musieli jeszcze dzień wcześniej zamówić specjalistów. Może i wiedziałem, że za takie usługi się płaci, ale i tak stwierdziłem, że będzie chyba najlepiej, jak podpiszę jakąś stałą umowę z jedną z firm. Jeśli zastanawialiście się nad tym, czy usługi minikoparką wam się przydadzą to pomyślcie o wszystkich zleceniach od klientów, które przeszły wam koło nosa. Na pewno otwierają mi się teraz horyzonty i i mam jeszcze więcej możliwości. Na szczęście parę lat temu zrobiłem odpowiedni kurs i zrobiłem uprawnienia, które pozwalały mi faktycznie operować koparką. Na pewno wiedziałem, że początkowo, przez przynajmniej parę zleceń będę musiał samodzielnie ją operować, aż w końcu albo zatrudnię kogoś z zewnątrz, albo kogoś z rodziny. Jeśli chodzi o wykorzystywanie minikoparek, to nie da się ukryć, że tutaj kompetencje biorą górę razem z doświadczeniem. Im większe doświadczenie takiej firmy, tym lepiej. W większości przypadków firmy, które realizują takie usługi często mają na swoim koncie bardzo duże realizacje. Jako mały przedsiębiorca jeszcze nie zdawałem sobie sprawy z tego, że usługi minikoparką faktycznie muszą być tak dobrze przemyślane. Decydując się na konkretną usługę będziecie musieli sprawdzić parę firm dostępnych na rynku.

Wszystkie oferowane usługi, z którymi miałem okazję się zapoznać wyglądały podobnie. Nie dość, że musiałem więc zapłacić za współpracę z firmą i wynajęcie dźwigu, to jeszcze faktycznie chciałem się kształcić, aby lepiej operować taką maszyna. Jakby nie patrzeć trochę jest ona warta, więc na pewno trzeba się do tego tematu mocno przyłożyć. Każdy z was powinien zamówić usługi minikoparką jeśli macie tylko takie zlecenia. Ja wynajmowałem maszyny tylko wtedy, jak miałem klienta.