Metody czyszczenia kanalizacji

 

Na polskim rynku znajdziemy wiele firm, które zajmują się czyszczeniem kanalizacji. Możemy zdecydować się na wybór czyszczenia kanalizacji metodą mechaniczną albo metodą ciśnieniową. Najbardziej skuteczną jest oczywiście metoda Wuko, która stanowi alternatywne do najbardziej popularnego czyszczenia mechanicznego. Czyszczenie kanalizacji tą metodą polega na zastosowaniu techniki ciśnieniowej albo hydrodynamicznej. Zanim jednak zdecydujemy się na tę metodę, musimy sprawdzić, czy rury kanalizacyjne są w stanie być poddane procesowi czyszczenia ciśnieniowego.

Charakterystyka czyszczenia metodą Wuko

wuko wrocławMetoda ciśnieniowa czyszczenia rur kanalizacyjnych wzięła swoją nazwę od specjalistycznych pojazdów, które wyposażone są w specjalną pompę, która wtłacza wodę pod bardzo dużym ciśnieniem do rur. Żeby można było zastosować takie rozwiązanie, do samochodu specjalistycznego podłącza się specjalny wąż z odpowiednio dopasowaną głowicą. Oczywiście wielkość zależy również od rodzaju zanieczyszczenia. Stare osady wapienne, a nawet wieloletnie korzenie możemy usunąć, gdy zastosujemy metodę Wuko Wrocław to miasto, gdzie znajdziemy wiele firm specjalizujących się w czyszczeniu kanalizacji. Wąż zostaje wprowadzony w głąb przewodów kanalizacyjnych, a następnie samochód pod dużym ciśnieniem pompuje wodę. Strumień, który wypływa z węża jest w stanie rozbić i rozdrobnić oraz wypłukać wszystkie nieczystości, które nagromadziło się przez długi okres czasu w rurach kanalizacyjnych. Będziemy w stanie w ten sposób usunąć wszystkie zanieczyszczenia takie jak osady oraz papiery, a także włókniny. Będziemy mieli wtedy pewność, że skutecznie usuniemy wszystkie odpady blokujące swobodny przepływ ścieków. Po czyszczeniu wszystkie odpady trafiają do specjalnej studni rewizyjnej, a następnie do zbiornika samochodu wyposażonego w Wuko. Jakie są największe zalety czyszczenia kanalizacji tą metodą? Przede wszystkim czyszczenie metodą Wuko jest niesamowicie skuteczne. Dodatkowo metoda ta jest uniwersalna, ponieważ możemy ją wykorzystać do kanalizacji deszczowej, a także kanalizacji sanitarnych. Nie ma tutaj również znaczenia rozmiar rur ani poziom zamulenia ścieków kanalizacyjnych.

Ogromną zaletą tej metody jest również to, że jest bezinwazyjna, ponieważ czyszczenie odbywa się tylko i wyłącznie za pomocą wody bez używania żadnych środków chemicznych. Dlatego możemy bezpiecznie stosować tę metodę w piwnicach oraz pomieszczeniach magazynowych, a dodatkowo mamy wpływ na środowisko, ponieważ metoda jest bezinwazyjna. Czyszczenie tą metodą pomoże nam wypłukać wszystkie odpady przemysłowe, a także artykuły higieniczne, które powodują zatory w rurach kanalizacyjnych.