Meble ekskluzywne czyli premium

 

Kupno nowego domu czy mieszkania, a także generalne remonty tego co jest, obligują posiadaczy do zakupu  nowych mebli. Jest to tak powszechne myślenie, że przy każdym śmietniku znaleźć można sterty mebli „gierkowskich”. Największym powodzeniem cieszą się teraz meble designerskie, wykonane z wysokiej jakości surowców, w nielicznych ilościach. Wymieniane są nie tylko meble ale również oświetlenia, czy elementy dekoracyjno-wykończeniowe.

Jakie meble wybrać?

polecane meble premiumW tygodnikach wnętrzarskich i projektowych są polecane meble premium. Są to meble zaprojektowane przez designerów,  według najnowszych trendów modowych, wykonane w niewielu egzemplarzach, z wysokiej jakości surowców i materiałów. Oferowane są w kompletach, meblujących pomieszczenia według ich przeznaczenia, czyli, jako salon, jadalnia czy gabinet, ale również w pojedynczych sztukach. Do ich wykonania wykorzystywane jest drewno, również orientalne, a także szkło i metale. Oczywiście są to meble użytkowe, takie jak: regały, biblioteczki, czy serwantki. Dużym powodzeniem cieszą się komódki, stoliki i stoły. Spotkać też można meble modułowe, które nabywca łączy według własnego pomysłu. W obszarze mebli premium mieszczą się również meble kuchenne. Szczególnie jeśli kuchnia dzieli otwartą przestrzeń z jadalnią lub salonem, jej umeblowanie powinno być zgodne ze standardem drugiego pomieszczenia. Meble z najwyższej półki, bo za takie, uważa się meble premium, mają perfekcyjne wykończenie i wysokiej jakości detale , takie jak uchwyty, zamki, okucia i zawiasy.  Nierzadko z nowoczesnością są tutaj łączone elementy klasyczne lub innych wcześniejszych epok. Jednak generalna tendencja, to prostota i elegancja. Najlepsza prezentacja takich mebli ma miejsce w tradycyjnych salonach meblowych. Ustawione według jakieś koncepcji mieszkaniowej lub biurowej, dają możliwość wyobrażenia w relacji do własnych potrzeb. Podobne zadanie spełniają ekspozycje na targach meblowych. Wielkość projektowanych mebli jest adekwatna do powierzchni jakie są w aktualnie budowanych mieszkaniach.

Chociaż generalna tendencja zmierza w kierunku niezagracania powierzchni mieszkaniowych. Jeśli chodzi o meble biurowe, to są to zwykle meble przeznaczone do gabinetów prezesowskich albo sal konferencyjnych lub miejsc spotkań z klientami. Oczywiście meble premium są do kupienia nie tylko w tradycyjnych  salonach  meblowych, ale również za pośrednictwem Internetu. Gdzie można zamówić i dokonać zakupu bezpośrednio u producentów. Warto zaznaczyć, że nasi producenci są znani i cenieni na świecie.