Leczymy relacje za pomocą ustawień systemowych

Jeżeli czujemy, że mamy różnego rodzaju problemy w budowaniu relacji i chcemy wziąć udział w sesji terapeutycznej, która przyniesie nam bardzo szybki efekt, powinniśmy zainteresować się ustawieniem rodzinnym według metody Berta Hellingera. Dzięki niej już po jednej sesji możemy osiągnąć zakładany przez nas cel terapeutyczny i pozbyć się bagażu z dzieciństwa w postaci nawyków lub przyzwyczajeń, którymi krzywdziliśmy siebie i naszych bliskich. Warto przyjrzeć się temu bliżej.

Kiedy powinniśmy skorzystać z ustawień systemowych?

systemowe ustawienia hellingeraObecnie terapia według metod Barta Hellingera może przybrać różne formy. Zwykle jest to forma doradztwa psychologicznego lub coachingu, gdyż aby prowadzić ustawienia systemowe nie trzeba posiadać państwowych uprawnień psychologicznych. Wystarczy,ze terapeuta ukończył odpowiednie kursy oraz zna się na swojej pracy, co będzie przynosiło różnego rodzaju dobre efekty. W trakcie takiej sesji terapeutycznej musimy liczyć się z tym, że będzie ona wywoływała w nas jak i w innych uczestnikach bardzo silne emocje. Nawet, jeżeli w trakcie sesji to nie nasze problemy będą rozwiązywane, wczuwając się w role członków rodzinny innej osoby, możemy zrozumieć też wiele zachowań z własnego otoczenia oraz z tego, co sami robimy. Ogromną zaletą tego typu terapii jest to, że spodziewany efekt możemy zobaczyć już po jednej sesji. Zwykle są to bardzo intensywne przeżycia, którymi kieruje w kontrolowany sposób prowadzący sesję terapeuta. Dzięki niemu być może uda nam się ustalić, dlaczego w niektórych sytuacjach zachowujemy się tak, a w innych inaczej, z czego to wynika oraz co powinniśmy zrobić, żeby móc poprawić nasze relacje z bliskimi w przyszłości. Tego typu terapia przewidziana jest dla osób, które mają zdiagnozowane różnego rodzaju zaburzenia natury psychicznej, ale nie tylko. Systemowe ustawienia Hellingera mogą pomóc osobom, które mają problemy z budowaniem zdrowych relacji. Dzięki sesji terapeutycznej uda nam się ustalić, dlaczego nasze problemy psychologiczne mają tak duży wpływ na nasze życie.

Rozwiązanie niektórych problemów może zająć nam wiele godzin podczas indywidualnej pracy z terapeutą. Jeżeli zdecydujemy się na rozwiązania takie jak ustawienia systemowe, możemy znacznie przyspieszyć efekt naszej pracy. Będzie to też bardzo dobry sposób na uzupełnienie indywidualnego toku terapii, dzięki czemu poznamy siebie jako osobę, która funkcjonuje w grupie. Poznamy też sekrety naszego życia rodzinnego oraz to, jaki ma ono wpływ na naszą obecną sytuację.