Kursy przedłużania włosów – keratyna i mikroringi

 

Szkolenia pozwalają na podnoszenie kwalifikacji i sprawiają, że jesteśmy zdecydowanie bardziej zauważalni na tle konkurencji – zwłaszcza jeśli prowadzimy np. własny salon fryzjerski. Dlatego od czasu do czasu warto pokusić się o zainwestowanie w swoją wiedzę i nabyć nowych umiejętności. Czy jednak szkolenia z przedłużania włosów skierowane są tylko i wyłącznie do fryzjerów, którzy na co dzień wykonują ten zawód i posiadają odpowiednie uprawnienia?

Szybki zwrot z inwestycji w kurs przedłużania włosów

przedłużanie włosów - kursNiekoniecznie. Coraz więcej dziewczyn, które zajmują się kosmetyką, przedłużaniem rzęs, pielęgnacją paznokci, decyduje się na poszerzenie swoich kwalifikacji. Dzięki temu mogą przecież zyskać nowe grono klientek. Dlatego nie trzeba być fryzjerem, by wziąć udział w kursie przedłużania włosów. Każdy kto ukończy taki kurs, dostaje odpowiedni certyfikat, który potwierdza nabyte przez niego umiejętności. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnego szkolenia, musimy dokładnie przeczytać jego opis. Otóż przedłużać włosy można przy pomocy różnych metod. Obecnie jest ich około 17. To naprawdę sporo. Oczywiście są bardziej i mniej popularne. Do najczęściej wybieranych metod z pewnością należą: keratynowe przedłużanie i zagęszczanie włosów oraz mikroringi. Dobrze jest wybierać takie kursy, który zapewniają wszystko na miejscu – nie tylko odpowiedni sprzęt, ale również produkty, dzięki którym można przedłużać włosy. Zazwyczaj kursanci mogą później nabyć identyczne produkty po zakończeniu kursu w promocyjnych cenach. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy na kurs musimy zabrać swoją modelkę. Zdarza się, że kursant modelkę załatwia sobie samodzielnie, ale czasami to szkoleniowcy są w stanie zapewnić modelki do przedłużania włosów. Na pewno dobrze jest postawić na takie umiejętności jak przedłużanie włosów – kurs z pewnością nauczy nas wszystkiego od podstaw (od wstępnej pielęgnacji, przez etap przedłużania, aż po zakończenie procedury). Warto wybierać takie firmy szkoleniowe, które szkolą w niewielkich grupach. Trudno jest nauczyć się czegokolwiek, jeśli grupa jest tak duża, że nie wszyscy widzą modelkę lub nie każdy może dotknąć jej włosów indywidualnie i nauczyć się technik przedłużania.

Inwestycja w kurs na pewno się zwróci. Koszty produktów do przedłużania to zazwyczaj 300-400 zł. Tyle samo zarabia się na samej usłudze przedłużania, która trwa od 1 do 4h. Łatwo policzyć, że zyski z przedłużania włosów wynoszą 100%. Warto wprowadzić taki zabieg do swojego salonu kosmetycznego, fryzjerskiego i uprzedzić tym samym konkurencję.