Kupno wygodnego fotelika do samochodu dla psa

Bardzo często podróżuje ze swoim psem samochodem. Często wyjeżdżam i nie wyobrażam sobie zostawiać go wtedy w mieszkaniu, albo pod opieką sąsiadów. Podróże z psem mają jednak jeden zasadniczy minus. Bardzo irytuje mnie sierść, którą można znaleźć dosłownie w całym aucie. Nie raz wychodząc z samochodu byłam cała oblepiona sierścią mojego pieska. Nie było to dla mnie komfortowe, ponieważ za każdym razem musiałam czyścić wtedy ubrania. Rozmawiałam na ten temat z moją przyjaciółką, która doradziła mi bardzo dobre rozwiązanie.

Zalety fotelików samochodowych dla psów

wygodny fotelik do samochodu dla psaPoradziła mi ona, żebym kupiła wygodny fotelik do samochodu dla psa. Początkowo nie miałam pojęcia o czym ona mówi? Nigdy nie słyszałam o czymś takim i nie wyobrażałam sobie, jak można zapiąć psa w foteliku niczym dziecko. Przyjaciółka jednak wszystko mi wytłumaczyła. Takie foteliki przypina się do fotela samochodowego za pomocą specjalnych pasów. W ich środku znajduje się smycz, do której przypina się szelki lub obrożę psa. Fotelik jest zazwyczaj szeroki i długi, dlatego pies może bez problemu wygodnie się w nim położyć lub usiąść. Jeśli zdecyduje się usiąść, będzie mógł normalnie spoglądać przez okno, czy na swojego właściciela. Jednocześnie dzięki temu, że jest przypięty nie będzie mógł wyskoczyć. Gwarantuje to więc zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo psa. Takie siedziska są zalecane szczególnie właścicielom ruchliwych zwierząt, które w trakcie jazdy mogłyby przeszkadzać, na przykład w prowadzeniu samochodu. Wiele osób zwraca również uwagę na fakt, że dzięki tego typu fotelikom, psy są bezpieczne, na przykład w sytuacji gwałtownego hamowania. Przyjaciółka przekonała mnie, że powinnam kupić taki fotelik dla mojego psa. Dzięki temu nie miałabym również problemu z sierścią na całej tapicerce, ponieważ zwierzak siedziałby tylko w swoim miejscu. Udałam się do sklepu zoologicznego, gdzie dostałam takie uniwersalne foteliki pasujące do każdego samochodu, w tym również mojego.

Muszę przyznać, że to była bardzo dobra decyzja. Pies bardzo szybko zaakceptować swoje nowe siedzisko w samochodzie. Dodatkowo fotelik mógł pełnić także funkcję legowiska w mieszkaniu. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, gdy okazało się że takie produkty można dostać w pobliskim sklepie w bardzo atrakcyjnej, niskiej cenie. Korzystam z fotelika już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona, do tej pory nie widać na nim żadnych śladów użytkowania. Jestem więc pewna, że jest to wysokojakościowy fotelik, godny polecenia wszystkim właścicielom psów.