Którą letnią sukienkę warto mieć w szafie?

Nie każda z nas śledzi wszelkie stylistyczne trendy. Bywa, że z różnych przyczyn, nie wiemy, co aktualnie jest w modzie i jak ubrać się, aby nie odstawać od innych. Oczywiście zawsze powtarzam, że najistotniejsze jest to, abyśmy same czuły się w danej stylizacji, jak najlepiej, a nie to, czy jest ona zgodna z oczekiwaniami innych osób. Niemniej lubimy wyglądać dobrze, więc warto mieć w szafie takie sukienki, które niezależnie od tego, w którym roku je ubierzemy, będą wyglądały wspaniale.

Kupno uniwersalnej letniej sukienki

najmodniejsza letnia sukienka bez ramiączekOd osiemnastu lat prowadzę niewielki butik w centrum Katowic, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością konsumentów. Mam więc całkiem niezłe rozeznanie w tym, co aktualnie jest na topie, jakie kreacje są najmodniejsze, a w których od dawna się nie chodzi. Zawsze powtarzam jednak każdemu, że istnieją stylizacje uniwersalne, a pokazanie się w nich nigdy nie będzie źle odebrana przez nikogo, nawet wówczas, gdy będą one sprzed wielu lat. Oczywiście podstawowa zasada w tym względzie to najwyższa jakość materiału oraz prawidłowe obchodzenie się z ciuchem. Nawet najpiękniejsza suknia, jeśli będzie zniszczona, nie jest warta ponownego założenia. W tym roku wiele klientek pytało mnie, która kreacja to najmodniejsza letnia sukienka bez ramiączek. Zawsze wskazywałam na modele w miarę uniwersalne, a zatem wykonane z niegniotącego się, naturalnego materiału. W swoim sklepie posiadam kilka takich. Najlepiej sprzedaje się granatowa, bawełniana sukienka, która posiada bardzo ciekawe zdejmowalne ramiączka o regulowanej długości oraz (coś wspaniałego) szerokości. Oczywiście wśród letnich kreacji świetnie sprzedają się także krótkie sukienki z rękawkiem. Jeśli chodzi o kolorystykę, to do w miarę bezpiecznych ciuchów należy zaliczyć przede wszystkim białe, niebieskie oraz  jasnozielone. Pozostałe propozycje są zazwyczaj zmienne i zależą od konkretnego sezonu modowego. Pamiętajmy, że jeśli szukamy czegoś na lata, to powinniśmy wystrzegać się nadmiaru ozdób, w szczególności zaś cekinów oraz wszelakich świecidełek.

W swojej domowej garderobie posiadam kilka sukienek, które (pomimo iż zostały zakupione przeze mnie wiele lat temu) wyjątkowo często i bardzo chętnie zakładam, gdyż ich fasony nigdy nie wychodzą z mody. Polecam każdej Pani, aby zaopatrzyła się w tego typu uniwersalne wyroby. Warto pamiętać, że często ratują one nas w kłopotliwych sytuacjach. Wśród sprawdzonych kolorów letnich kreacji polecam sięgać w szczególności po biel, niebieski oraz zielony.