Kto zaopiekuje się seniorem?

Od pewnego czasu obserwujemy niepojące zjawisko jakim jest starzenie się społeczeństwa. Dokoła nas pojawia się coraz więcej osób starszych, nie jest to problemem jeżeli czują się dobrze i potrafią sami o siebie zadbać. Ale nie zawsze tak jest, coraz więcej osób w średnim wieku jest zmuszonych zająć się lub zorganizować w jakiś sposób opiekę nad swoim chorym lub niepełnosprawnym rodzicem. I nie jest to dla nich łatwe, sami muszą jeszcze pracować a pozostawienie bliskiej osoby pod opieką kogoś obcego wzbudza obawy i frustracje.

Poszukiwania asystenta osoby starszej

pracowity asystent osoby starszejOpiekowanie się osobą starszą i niepełnosprawną jest bardzo trudne, wymaga odpowiednich predyspozycji, czasu, wiedzy i umiejętności. Nie wspominając o sporych nakładach finansowych jakie należy zabezpieczyć na ten cel. Dlatego w ostatnim czasie powstało wiele agencji oferujących profesjonalną opiekę dla seniora. Zatrudniają one dobrych fachowców o odpowiedniej wiedzy i podejściu do osoby chorej. Przy rekrutacji zwracają uwagę na wykształcenie, empatię oraz odporność na stres i trudne sytuacje. Szukają osób wrażliwych i dyspozycyjnych ponieważ tego typu praca często wymaga gotowości przez cała dobę. Czasami w zamian za pracę możliwe jest zakwaterowanie w jednym mieszkaniu z podopiecznym i jest to bardzo dobre rozwiązanie. Agencje pracy poza rekrutacją zajmują się również organizowaniem różnego rodzaju kursów i szkoleń które pozwalają na dokształcanie kadry pracowniczej oraz doskonalenie nabytych wcześniej umiejętności. W ostatnim czasie szczególnym powodzeniem i zapotrzebowaniem cieszy się pracowity asystent osoby starszej, znajdzie on zatrudnienie nie tylko w kraju ale również za granicą. Szczególnie Niemcy cenią sobie Polaków z takim przygotowaniem, chętnych wykonywać taką pracę. Osoba zajmująca się seniorem jest odpowiednio do tego przygotowana pod względem technicznym i merytorycznym. Potrafi wykonywać niezbędne  zabiegi i czynności higieniczne, wie jak skontrolować parametry życiowe i jak podać zlecone leki. Jeśli zainteresowana jest pracą za granicą zna język na poziomie komunikatywnym.

Niesamodzielne osoby starsze często wymagają opieki dwadzieścia cztery godziny na dobę. Członkowie ich rodzin nie zawsze są w stanie taką pomoc im zapewnić. Dlatego dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest asystent osoby starszej. Osoba ta spędzi z seniorem konieczną ilość czasu zapewniając niezbędną opiekę. Aby taką osobę zatrudnić wystarczy skontaktować się ze sprawdzoną agencją pracy oferująca takie usługi. Wówczas zostanie nam przydzielony dyskretny i sprawdzony opiekun co jest bardzo istotną sprawą.