Koperty w których bezpiecznie przechowasz dokumenty

W sklepach papierniczych i biurowych znajdują się różne rodzaje kopert, które przedsiębiorcy wykorzystują do pakowania przesyłek, paczek, listów czy dokumentów. Koperty te wyróżniają się nie tylko rozmiarem, ale także rodzajem i sposobem klejenia. Jakie koperty są bezpieczne do przechowywania dokumentów? Jakie są rodzaje takich kopert?

Dokumenty poufne przechowywane w kopertach transparentnych

transparentna koperta bezpiecznaKoperty bezpieczne, inaczej określane jako depozytowe, są wykorzystywane do przesyłania dokumentów o poufnym charakterze oraz przedmiotów o znacznej wartości. taka transparentna koperta bezpieczna wykonana jest ze specjalnej, trójwarstwowej folii polietylenowej, która zabezpiecza zawartość przed rozerwaniem, a także uszkodzeniem. Jak i również koperta ta chroni przed zawilgoceniem ze względu na wodoodporność. Koperty depozytowe wyróżnia przede wszystkim kod kreskowy, gdyż każda koperta ma indywidualny kod kreskowy oraz numerację na dwóch oderwanych kuponach oraz trzeci na samej kopercie, co ułatwia śledzenie oraz identyfikację przesyłki. Kolejne to trwałe zamknięcie wyposażone w integrator ciepła, co zabezpiecza przesyłkę przed uszkodzeniami mechanicznymi, termicznymi czy chemicznymi. Również brak możliwości otwarcia bez uszkodzenia zabezpieczeń i ponownego zamknięcia- dzięki temu zawartość jest chroniona przed niezauważalną manipulacją zawartości. Dostępne są także miejsca na wpisanie adresata oraz zadeklarowanej zawartości. Wśród dostępnych kopert bezpiecznych znajdują się koperty wykonane z przeźroczystej oraz białej kryjącej folii, co sprawia, że zawartość jest niewidoczna osobom trzecim. Transparentne koperty zostały stworzone przede wszystkim do przesyłania gotówki oraz depozytów. Wykorzystywane są jednak nie tylko w bankach. koperta bezpieczna zapewnia ochronę także w razie archiwizowania próbek materiałów oraz wysyłki takich jak: dokumentów zawierających poufne dane np. kontrakty, umowy, akta osobowe czy dokumenty przetargowe i wiele innych związanych z danymi poufnymi. Do takich kopert wkłada się również numery do karty PIN, faktury oraz biżuterię i inne wartościowe przedmioty o różnych gabarytach. 

Koperty takie nie tylko możemy kupić w sklepach stacjonarnych ale również internetowych. Koperty występują w różnych rozmiarach i z certyfikatem bezpieczeństwa wydawanym przez niemiecki instytut Badań i Analiz. Można zakupić takie koperty w pojedynczych sztukach jak i również można zakupić takie oto koperty w większych ilościach. Koperty są z okienkami lub bez oraz możemy też spotkać koperty bąbelkowe.