Konkurs na projekt biurowca

 

Mieszkam w dużym mieście, gdzie nie brakuje bardzo dobrych architektów. Konkurencja w tym zakresie jest znaczna, ale mimo to postanowiłem, że będę studiował architekturę i zajmował się nowoczesnymi budowlami. Pragnę rozwijać moje miasto, aby było piękne i nowoczesne pod względem architektonicznym. Ludzie mówią, że mam ogromny talent. Być może tak. Wiem jedno, kocham brać udział w konkursach, bo to zawsze jest krok na przód i cel do mojej kariery.

Wymagania dotyczące nowoczesnego biurowca

projekty biurowców nowoczesnychZadaniem w kolejnym konkursie było zaprojektowanie biurowca w moim rodzinnym mieście. Co było najciekawsze, zarówno lokalizację, jak i samo przeznaczenie musiałem samemu określić. Ni było żadnych odpowiedzi, a więc w tym znaczeniu liczyła się przede wszystkim inteligencja. Jeśli chodzi o same wymagania – musiał być on postawiony w miejscu, które ma odpowiednio dobre grunty, jest miejscem inwestycyjnym oraz o dobrej lokalizacji pod względem komunikacyjnym. Pozostałe wymagania – tutaj wszystko zależało od kreatywności. Nie było to proste zadanie, bo projekty biurowców nowoczesnych mieszczą się głównie w centrum, a w centrum już brakuje miejsc inwestycyjnych. Musiałem szukać gdzieś i dziej. Postanowiłem zasięgnąć informacji w biurze planowania przestrzennego. Urzędniczka wskazała mi jedno z miejsc na dzielnicy w bliskim położeniu do centrum, gdzie jest dobry dojazd. Pomyślałem, że warto dla tego miejsca zaprojektować nowoczesny biurowiec. Z ogromną determinacją i dokładnością wziąłem się do roboty. Przeanalizowałem wszystkie sprawy techniczno-geologiczne. Potem przejąłem w myślach kwestie budowlane, aż w końcu zacząłem mój pomysł przelewać na papier. Uznałem, że pójdę w szklaną konstrukcję otuloną stalą. Będzie doskonale to się komponowało wśród nowoczesnych domków i szeregowców na osiedlu, które wybrałem. Kompozycja architektoniczna biurowca musiała pasować do pozostałej architektury, by nadać temu harmonię. Jak już narysowałem projekt, zrobiłem cyfrową wizualizację w nowoczesnym programie dla architektów. Na końcu wziąłem się za opis i projekt biurowca miałem całkowicie gotowy.

Można uznać, że nieźle mi poszło, bo spośród tylu konkurentów zająłem trzecie miejsce. Mój biurowiec jednak spodobał się jednemu z inwestorów. Postanowił skontaktować się ze mną i odkupić ode mnie projekt. Zgodziłem się bez wahania. Powiedział, że jak skończę studia, to zaprasza mnie do siebie do firmy. Jak widać, udział w konkursie na projekt biurowca dobrze mi poszedł i wpłynął na moją karierę. Teraz trzeba kuć żelazo, póki gorące.

 
Więcej informacji można znaleźć na https://wytworniapp.com/