Komfort noszenia aksamitnych pieluch tetrowych

 

Czasami trudno powiedzieć, kiedy dzieci czują się niekomfortowo. Nie mogą nam przecież powiedzieć, kiedy mają niewielki dyskomfort. Tylko płaczą, a powodów do płaczu jest milion. Trzeba sobie tylko wyobrazić sobie, jak może się czuć dziecko w sytuacji, gdy coś je uwiera. Jako dorośli wiemy o tym, że pieluchy aksamitnej z tkaniny byłyby wygodniejsze na skórze dziecka, niż pieluchy jednorazowe stworzone z syntetycznych materiałów.

Dlaczego pieluchy tetrowe są wygodniejsze?

aksamitne pieluchy tetrowe kolorowePieluchy z tkaniny są lekkie. Materiał jest oddychający w porównaniu do hermetycznych materiałów jednorazowego użytku. Rodzice, którzy używają aksamitne pieluchy tetrowe kolorowe, częściej przewijają swoje dzieci, ale też istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia jakichkolwiek podrażnień na skórze małego dziecka. Dawniej pieluchy tetrowe były zwykłe, białe, szare, ale dziś się to znacznie poprawiło i to do tego stopnia, że ​​naprawdę łatwiej jest również rodzicom. Sama konstrukcja pieluszek jest o wiele lepsza, dzięki czemu wycieków jest mniej niż kiedyś. Rodzice używają też zatrzasków lub rzepów zamiast agrafek. Nie trzeba wykonywać żadnych trudów, aby złożyć taką pieluszkę. Ogromnym plusem jest oszczędność pieniędzy. Pieluchy wielokrotnego użytku kupuje się raz, z kolei jednorazowe stale się kończą, a to jest bardzo kosztowna sprawa. W przeciwieństwie do jednorazowych pieluch, tetrowe mają wiele zastosowań. Najbardziej oczywistym pomysłem jest to, że możesz je wykorzystać dla następnego dziecka, jeśli je się planuje. Można je też sprzedać innym rodzicom. Można je też przerobić na przykład na śliniaki, ściereczki do czyszczenia kurzu lub kompresy. Dzisiejsze pieluchy tetrowe są nie tylko wygodne co poprawia znacznie komfort dziecka, ale i mają fantastyczne wzory i kolory. Można dostać pieluchy w groszki, jasne kolory lub bardziej stonowane kolory. Możliwości są ogromne – są dostępne nawet w bajkowe postacie! Z pewnością noworodek kiedy z czasem podrośnie będzie z przyjemnością i uśmiechem na nie patrzał. Doda to mu odrobinę radości.

Jak widać, pieluchy tetrowe chyba nigdy nie wyjdą z mody, ponieważ ich zastosowanie jest wszechstronne. Coraz większa liczba młodych rodziców decyduje się na takie właśnie rozwiązanie mając na celu dobro dziecka oraz dobro środowiska. Warto wspomnieć właśnie, że pieluchy tetrowe lepiej ulegają recyklingowi i produkuje się ich znacznie mniej, niż popularne pieluchy wielokrotnego użytku. Ma to ogromne znaczenie. Zatem zachęca się wszystkich rodziców do korzystania z dawnych metod przewijania dzieci.