Kolorowa zabawka edukacyjna dla 3 latka

Trzyletnie dziecko potrzebuje ciągłej stymulacji, zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Maluchy, które pozostają pod opieka rodziców lub dziadków albo opiekunki, potrzebują jeszcze więcej bodźców. Dlatego wybór zabawki dla 3 latka powinien być uzależniony od kilku czynników. W tym wieku dziecko ma już swoje preferencje i zamiłowania. Chłopcy i dziewczynki czerpią inspiracje z ulubionych kreskówek i filmików z internetu. Zabawki mogą być sposobem na pogłębienie tych zainteresowań i ożywienie w maluchu wyobraźni.

Etap 3 lat i zabawki typu ucz się i baw 

zabawka edukacyjna dla 3 latkaNa każdym etapie rozwoju, dziecko doskonali wcześniej zdobyte umiejętności i szuka nowych bodźców. Na tym polega wzrost, uczenie się i poznawanie świata. Mądrze dobrane zabawki mogą wspomóc zarówno rodziców jak i dzieci w tym procesie. Trzylatek potrafi już na prawdę wiele. Umie nieporadnie rysować. Niektóre dzieci rozpoznają sporo liter. Dlatego obok kolorowanek i edukacyjnych książeczek, warto zaopatrzyć się w klocki lub puzzle z literami i cyferkami. Klocki z abecadłem albo puzzle, gdzie dziecko kojarzy cyfrę z ilością przedmiotów, przygotowują do dalszych etapów edukacji. Popularne są zabawki interaktywne, mówiące, grające lub śpiewające. Może to być miś, pianinko na baterie, lalka wielofunkcyjna albo piesek. Niektóre zabawki edukacyjne posiadają wersje dwujęzyczną, dzięki czemu dziecko poznaje nie tylko język ojczysty, lecz także angielski. Zabawka edukacyjna dla 3 latka może być uniwersalna, przeznaczona tak dla dziewczynek, jak i chłopców. Mówiące misie i pianino jest tego najlepszym przykładem. W tym czasie dziecko lubi tablice interaktywne, np. wymazywane, po której do woli może bazgrać i  ćwiczyć przy okazji rękę. Nauczyciele nauczania początkowego zwracają uwagę, że przedszkolaki powinny wykonywać jak najwięcej czynności manualnych. W ten sposób ćwiczą rękę, szykując się do nauki pisania. Choć do szkoły zostało jeszcze kilka lat, mała rączka dziecka potrzebuje właśnie tego czasu, by wprawić się do bardziej precyzyjnych czynności, jak pisanie i malowanie.

Podczas wizyty w sklepie większość rodziców zadaje sobie pytanie, jaką zabawkę wybrać, by sprawić dziecku radość i jednocześnie edukować. Zabawki edukacyjne i interaktywne są produktami stworzonymi właśnie z myślą o tym, by dziecko szkoliło swoje umiejętności i pogłębiało zdobyte już doświadczenia. Mówiące, śpiewające, grające przedmioty z pewnością wciągną do zabawy i nauki malucha. Drewniane klocki z literami lub cyframi pomogą rozpoznawać znaki.