Kilkanaście sposobów na zaoszczędzenie na tonerze

Niektóre firmy umożliwiają korzystanie z kuponów, aby zaoszczędzić na zakupach. Wiele firm produkujących tonery wysyła zamówione tonery bezpłatnie. Małe zakupy porównawcze mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy. Kup luzem. Zwykle możesz obniżyć koszty, kupując hurtowo. Na przykład możesz kupić wiele wkładów z tonerem zamiast tylko jednego. Możesz kupić toner luzem, aby napełnić własną kasetę z tonerem. 

Jaką kasetę z tonerem kupić?

najlepsze tonery w grodzisku mazowieckimGdy już będziesz mieć zestaw do uzupełniania tonera, wszystko, czego będziesz potrzebować w przyszłości, to najlepsze tonery w grodzisku mazowieckim. Zwykle toner można kupić w tej samej firmie, w której zakupiono zestaw do uzupełniania tonera. Nie wymieniaj kasety z tonerem po pojawieniu się pierwszych smug na papierze. Wiele osób uważa, że ​​należy natychmiast wymienić kasetę z tonerem, gdy zobaczą jasną smugę na papierze. Nie wymieniaj kasety z tonerem. Wyjmij go z drukarki i delikatnie potrząśnij kilka razy. W kasecie z tonerem zwykle pozostaje nienaruszone dziesięć procent tonera. Delikatnie nim potrząsając, możesz uzyskać kilkaset dodatkowych stron wysokiej jakości wydruku. Powtarzaj ten proces, aż nie będziesz w stanie wydrukować więcej niż trzydziestu stron bez smug, zanim będziesz musiał ponownie potrząsnąć. Następnie wymień kasetę z tonerem. Kup kasety z tonerem z oddzielnymi bębnami. Niektóre drukarki laserowe mają kasetę z tonerem i bęben w jednym urządzeniu. Inne drukarki mają te dwa składniki oddzielone. Jeśli to możliwe, kup kasetę z tonerem z oddzielnym zespołem bębna. Bęben wystarcza zwykle na około 20 000 stron, podczas gdy kaseta z tonerem wystarczy na 3500 stron. Z biegiem czasu drukarki laserowe z oddzielnym bębnem obniżą koszty, ponieważ można wielokrotnie wymieniać bęben w porównaniu z kasetą z tonerem. Sprawdź wydajność kasety z tonerem przed zakupem. Jeśli odrobisz trochę pracy domowej, będziesz w stanie określić, ile stron ma wydrukować wkład z tonerem. Na przykład kaseta z tonerem może wydrukować 5000 stron przy pięcioprocentowym pokryciu. Ogólna zasada branżowa polega na tym, że liczba stron, które można wydrukować w kasecie, opiera się na pięcioprocentowym pokryciu. Wiele wkładów z tonerem umożliwia wymianę samego bębna zamiast całego wkładu.

Oznacza to, że zostanie wydrukowanych tylko pięć procent strony. Oczywiście te szacunki będą się różnić, jeśli użyjesz dużej ilości grafiki, tekstu, pogrubionych liter itp. Jednak dzięki tym szacunkom możesz zorientować się, które drukarki i wkłady z tonerem będą kosztować mniej więcej w normalnym cyklu życia.