Jakiego rodzaju włosów użyć do przedłużania?

Piękne i długie włosy są marzeniem niejednej kobiety, aczkolwiek jak wszystkie doskonale wiemy proces zapuszczania włosów potrafi być męczący i uciążliwy. Dlatego większość kobiet decyduje się na przedłużenie swoich włosów za pomocą polecanych metod. Zanim jednak się na to zdecydujemy oprócz danej metody powinnyśmy także zaznajomić się z różnorodnymi typami włosów przeznaczonych do przedłużania.

Przedłużanie włosami europejskimi 

popularne włosy europejskieNa samym początku powinnyśmy się zastanowić nad metodą przedłużania. Obecnie jedną z najpopularniejszych jest metoda kanapkowa gwarantująca nam naturalne efekty. Co ciekawe, nie jest to najdroższy sposób przedłużania i co więcej sam proces zarówno zakładania pasemek, jak i w późniejszym czasie ich podciągania jest znacznie krótszy niż w przypadku innych metod. Włosy do przedłużania umiejscowione są na specjalnych, cieniutkich i elastycznych taśmach mających kilka centymetrów szerokości. Podobnej grubości i szerokości pasmo umieszcza się pomiędzy dwoma takimi pasemkami, które nakleja się na włosach tuż przy skórze głowy, dzięki czemu pasma doczepiane tworzą naturalnie wyglądającą linię włosów. Oznacza to, że nawet gdy mocno zawieje wiatr nie będzie widać łączeń, jak w przypadku innych metod. Metoda ta ponadto nie obciąża włosów, ani ich nie kołtuni. Co natomiast dotyczy się samej struktury włosa to najczęściej mamy do czynienia z syntetycznymi, azjatyckimi, indyjskimi, europejskimi i słowiańskimi. Włosy syntetyczne zdają swój egzamin tylko w przypadku tresek, kiedy rzadko kiedy ich używamy, ale do trwałych metod poleca się włosy europejskie oraz słowiańskie. Popularne włosy europejskie są niemalże równie świetnej jakości, co słowiańskie, lecz są znacznie tańsze tych drugich. Włosy europejskie są także łatwiej dostępne co również ma spory wpływ na ich niższą cenę. Jeżeli będziemy o nie odpowiednio dbały za pomocą nawilżających szamponów i odżywek nie będziemy odczuwały praktycznie żadnej różnicy ponieważ są one jak najbardziej zbliżone strukturą do naszych naturalnych włosów. 

W przypadku osób z włosami wysoko porowatymi, które naturalnie się falują poleca się przedłużać włosy włosami indyjskimi, które będą w idealny sposób współgrały właśnie z takim typem włosa. Jeżeli jednak posiadamy proste włosy wówczas włosy europejskie jak najbardziej zdadzą swój egzamin i będą nie do odróżnienia od naszych naturalnych pasemek. Pamiętajmy jednak o tym, aby o nie dbać zarówno za pomocą dedykowanych kosmetyków, jak i akcesoriów. Włosy doczepiane warto rozczesywać szczotkami z włosia naturalnego, a także zrezygnować z suszenia suszarką, która niszczy nasze włosy, a co dopiero te pozbawione cebulek.