Jakiego biohumusa używać do storczyków?

 

Ostatnio dostałam od mojego męża, z okazji naszej rocznicy ślubu, kwiat w doniczce. Był to storczyk, czyli popularna orchidea. Kwiat był bardzo ładny i niezwykle obficie kwitnął. Z doświadczenia wiedziałam jednak, że storczyki są kwiatami niezwykle wymagającymi i wymagają odpowiedniego nawożenia. W innym przypadku usychają i za nic nie może ich uratować. Biohumus, jest najlepszym nawozem, który można stosować przy ich uprawie. Postanowiłam od razu zakupić taki nawóz do kupionej przez męża orchidei.

Kupno biohumusa do storczyka

zalecany biohumus do storczykówZależało mi na tym, aby zakupić najlepszy i najmocniejszy biohumus do mojego storczyka. Wiedziałam, że istnieją różne odmiany takiego nawozu, dlatego stwierdziłam, że najlepiej będzie kupić taki nawóz w kwiaciarni, gdzie florystka z pewnością poleci mi najlepszy biohumus do storczyka. Udałam się do kwiaciarki w której mąż zakupił dla mnie storczyka i zapytałam o zalecany biohumus do storczyków. Sprzedawczyni doradził mi kupno wieloskładnikowego biohumusa, który pochodził z hodowli dżdżownic. Dzięki temu był to w pełni ekologiczny nawóz do storczyków, który zapewniał roślinom wszystkie niezbędne do odpowiedniego wzrostu i obfitego kwitnienia składniki mineralne. Nadawał się on zarówno do storczyków hodowanych w glebie, jak i tych uprawianych w żwirku do storczyków. Dodatkowo stosowanie takiego biohumusa w przypadku roślin uprawianych w ziemi, powodowało że gleba była utrzymywana na odpowiedniej równowadze kwasowo – zasadowej. Od razu zdecydowałam się zakupić zalecany biohumus do storczyków, tym bardziej że preparat ten był akurat dostępny w bardzo niskiej, przystępnej cenie, jednej z najlepszych na rynku biorąc pod uwagę ceny innych biohumusów odpowiednich do nawożenia storczyków. Po powrocie do domu, od razu przesadziłam mojego storczyka i zdecydowałam się go podlać. Zakupiony przeze mnie biohumus należało rozcieńczyć w wodzie i podlać nim roślinę. Okazało się, że biohumus jest bardzo wydajny i pół litrowa butelka może wystarczyć nawet na kilka miesięcy nawożenia.

Zastosowany przeze mnie biohumus okazał się nie tylko bardzo wydajny i ekonomiczny w zakupie, ale także przede wszystkim skuteczny. Stosowanie biohumusa zgodnie z zaleceniami producenta spowodowało, że mój storczyk bardzo długo i obficie kwitnął i nie miałam żadnych problemów z utrzymaniem go w dobrej kondycji. Już wkrótce po przekwitnięciu pojawiły się na nim zalążki kolejnych pączków. Dzięki stosowaniu biohumusa nie musiałam już dodatkowo stosować żadnych innych nawozów do orchidei.