Jakie deski elewacyjne wybrać do mieszkania?

 

Od dłuższego czasu zajmujemy się z narzeczonym budową mieszkania, w którym zamieszkamy po ślubie. Jesteśmy właśnie na etapie stawiania ścian i zajmujemy się zamknięciem stanu surowego nieruchomości. W tym roku chcieliśmy jeszcze wykończyć elewację budynku. Po dłuższym zastanowieniu się, uzgodniliśmy z narzeczonym, że zewnętrzne ściany naszego domu pokryjemy deskami elewacyjnymi. Po ich zakup udaliśmy się do sklepu z materiałami budowlanymi. Nie miałam pojęcia, że można znaleźć tak duży wybór tego typu produktów.

Wybraliśmy elastyczne deski elewacyjne

polecana deska elewacyjna elastycznaZależało nam na tym, aby deski które wybierzemy były odporne na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, mróz czy upalne, letnie słońce. Dobrze by było również, aby posiadały warstwę izolacyjną. Dzięki temu moglibyśmy zaoszczędzić trochę na ogrzewaniu i nie musielibyśmy kupować dodatkowego styropianu na elewację. Sprzedawca, doradził nam, aby wybrać jeden z najbardziej popularnych modeli tego typu produktów. Wzięłam do ręki deskę, którą nam polecił, aby przyjrzeć się z bliska jej właściwościom. Była to polecana deska elewacyjna elastyczna, która wyglądała bardzo nowocześnie i była dosyć cienka. Wykonana była ze styropianu, który od zewnętrznej strony pokryty był warstwą kolorowego lakieru. Sprzedawca, zapewnił nas, że mimo tego że polecane przez niego deski są cienki, bardzo dobrze wygłuszają dźwiękowo wnętrze budynku i zapewniają izolację termiczną. Wszystko dzięki dodatkowym właściwościom styropianu, który jest elastyczny i świetnie nadaje się do elewacji zewnętrznych. Jest bowiem trwały i wytrzymały. Dodatkowo przy układaniu desek można je montować na tak zwaną zakładkę. Dzięki temu ogranicza się szpary pomiędzy płytami, a co za tym idzie, ciepło z wnętrza mieszkania nie ucieka w tych miejscach. Jako, że deski są elastyczne i rozciągliwe nie istnieje ryzyko, że przy takim układaniu deski popękają lub w jakikolwiek inny sposób się zniszczą. Postanowiliśmy od razu je zakupić. Wybraliśmy tylko kolor. Ostatecznie, zdecydowaliśmy się na ciemno brązowe deski elewacyjne.

Ich cena była bardzo przystępna, dlatego ich kupno nie obciążyło za bardzo naszego budżetu. Dla mnie najważniejsze było to, że tego typu deski elewacyjne można samodzielnie zamontować. Ich montaż nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi ani dodatkowych elementów. Klej za pomocą którego przymocowuje się panele do elewacji jest bezpieczny dla człowieka i środowiska naturalnego, a przy tym bardzo trwałe i mocny. Już wkrótce elewacja naszego budynku była gotowa.