Jakie akcesoria są przydatne do aparatu słuchowego?

Moja mama zawsze była osobą bardzo żywą i aktywną, a w dodatku samodzielną. Niestety, ostatnio zaczęła mieć problemu ze zdrowiem, a konkretnie ze słuchem. Zrobiliśmy jej specjalistyczne badania słuchu i audiolog powiedział jej, że ubytek słuchu jest na tyle duży, że może temu zaradzić tylko aparat słuchowy. W tej chwili bez aparatu mama jest niesamodzielna, ponieważ na ulicy nie usłyszała by nawet karetki na sygnale. Postanowiłam, że kupimy jej taki aparat, żeby dalej mogła być aktywna i robić to co lubi.

Kupno polecanych akcesoriów do aparatu słuchowego

polecane akcesoria do aparatów słuchowychAparat mieliśmy już wybrany, teraz trzeba było dokupić do niego kilka akcesoriów, które mogły się przydać do jego użytkowywania. Zależało mi na tym, aby kupić takie gadżety, które faktycznie ułatwiają korzystanie z tego urządzenia, a nie tylko ładnie wyglądają. W sklepie medycznym zapytałam o polecane akcesoria do aparatów słuchowych. Sprzedawczyni poleciła mi kilka fajnych gadżetów. Wśród polecanych przez nią akcesoriów znalazły się zawieszki do aparatu słuchowego. Zawiesza się na nich słuchawkę aparatu i w razie gdyby wypadła ona z ucha nie gubi się. To bardzo praktyczne dla osób, które wykazują dużą aktywność fizyczną, tak jak moja mama. Kolejne akcesorium, które przydaje się każdemu użytkownikowi takiego urządzenia to filtry i osuszacz. Filtry zabezpieczają aparat w trakcie użytkowania. Nie dopuszczają one do tego, aby aparat uległ mikrouszkodzeniu przy kontakcie z woskowiną uszną lub wilgocią ciała. Dzięki nim używanie aparatu słuchowego nawet przez kilkanaście godzin w ciągu dnia jest higieniczne. Osuszacz z kolei ma takie same działanie, ale przydaje się w nocy, kiedy aparat nie jest użytkowany. Wkłada się do niego urządzenie na co najmniej osiem godzin. Działa on o wiele dokładniej i jest bardziej sterylny, dlatego nie należy rezygnować z jego użycia tylko dlatego, że przed założeniem aparatu montujemy na nim filtr przeciw woskowy. Wszystkie te akcesoria dostępne były w bardzo dobrej, niskiej cenie, dlatego kupiłam je mamie od ręki.

Do tego dokupiłam jeszcze wzmacniacz do telewizora i chusteczki do czyszczenia aparatu słuchowego. Muszę przyznać, że moja mama była bardzo zadowolona z takich akcesoriów. Były one praktyczne i funkcjonalne, dlatego przydawały jej się na co dzień. Dużą zaletą zakupionych przeze mnie produktów były to, że były wysokojakościowe, trwałe i wytrzymałe, dlatego miałam stuprocentową pewność, że posłużą mamie przez co najmniej kilka lat. Dokładnie o to mi chodziło przy ich wyborze.