Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Narodziny dziecka oznaczają wiele szczęścia i równie dużo przygotowań. Na wyprawkę składają się oczywiście ubranka, łóżeczko, kosmetyki, pieluchy i wiele innych produktów. Także wózek, który ważny jest zarówno dla malucha, jak również dla komfortu rodziców. Dlatego warto bardzo głęboko zastanowić się nad wyborem i solidnie przeanalizować ofertę. Ta ostatnia jest niezwykle szeroka, więc teoretycznie nie powinno być kłopotu z zakupem. Okazuje się jednak, że czasem słowo „więcej” może oznaczać spore problemy z dokonaniem decyzji.

Szeroki wybór dziecięcych wózków

wózek bebetto vulcanoNa co zwrócić uwagę, kupując wózek dla dziecka? Jest wiele kwestii, o których warto, a nawet trzeba pamiętać. Zacznijmy od tego, że najwygodniejsze są wózki 2 w 1 lub 3 w 1, czyli nosidło, gondola i spacerówka. To nie tylko komfort, tego typu produkty są bowiem najbardziej uniwersalne, dlatego że najpierw służą niemowlakom, a potem wykorzystywane są także w czasie, kiedy maluchy podrosną. Podczas wyboru wózka zapytajcie, a najlepiej sprawdźcie, w jaki sposób się je składa, rozkłada, jak montuje się dodatkowe elementy. Im prościej, tym wygodniej, to jasne. Dobrze jest, jeśli złożony wózek nie zajmuje zbyt wiele miejsca, na przykład w samochodzie. Zajrzyjcie również na koła. Jeśli są plastikowe, to mogą się pojawić trudności w prowadzeniu. Zdecydowanie lepsze pod tym względem są wózki z pompowanymi oponami. Szczególnie w trudnym terenie łatwiej nimi sterować. Jeśli idzie o prowadzenie, to warto kupić wózek z obrotowym przednim kółkiem bądź kółkami. Szukajcie także dodatkowych elementów, choćby parasolki, uchwytu na butelkę czy moskitiery, w końcu też mogą się przydać. Kolory to kwestia wyboru, na przykład wózek bebetto vulcano jest dostępny w wielu wersjach, ze wspomnianymi uchwytami czy pokrowcami, podobnie jak inne modele. Kwestie regulacji oparcia, pasy bezpieczeństwa, waga – to wszystko także może mieć przełożenie na to, jak w wózku będzie czuło się dziecko, a także na ile dobrze będzie się go prowadziło rodzicom. Warto więc mieć na uwadze zarówno malucha, jak również swoją wygodę.

Wytrzymałe materiały są równie istotne, przecież wózkiem będziecie jeździć na różnych nawierzchniach. Łatwość obsługi, choćby wspomniane składanie i rozkładanie, także ma wpływ na komfort użytkowania. Dobrze jest, by materiał, z którego wykonane są różne elementy, można było łatwo czyścić. Nie ma się co łudzić, wózek będzie się brudził. Koniecznie pamiętajcie więc, że eksploatacja ma wpływ na wygląd. Wybór wózka bywa trudny, ale trzymając się kilku zasad, na pewno dokonacie właściwego.