Jaką karmę dla psa wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że każdy właściciel psa powinien o niego dbać. Należy pamiętać nie tylko o wizytach u weterynarza i spacerach, ale przede wszystkim o prawidłowym żywieniu swojego pupila. Nie można bowiem karmić psów tym, co sami jemy. Wiele składników pokarmów na co dzień spożywanych przez ludzi nie odpowiada potrzebom psów, a nawet może szkodzić tym zwierzętom. Każdy właściciel psa powinien więc doskonale rozumieć, że należy dla niego kupować odpowiednią karmę.

Różne składniki karmy dla psów

karma dla psów wolfsblutNa rynku istnieje niezliczona ilość polskich i zagranicznych firm zajmujących się produkcją i dystrybucją karm dla zwierząt. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest karma dla psów wolfsblut. Sama taką kupuję dla mojego pupila i widzę, że bardzo dobrze mu służy. Mój pies rasy husky jest zadowolony ze smaku kupowanych przeze mnie karm firmy wolfsblut, a ja widzę jak dobrze wpływają one na jego sierść. Dlaczego zdecydowałam się na zakup właśnie takiego a nie innego produktu? Przede wszystkim ze względu na fakt, że karmy tej firmy jako jedne z nielicznych na rynku są stworzone z najlepszych produktów. Nie znajdziemy w nich tanich, małowartościowych dla psów dodatków jak zboża, czy tłuszcze typu trans. Głównym składnikiem tych karm jest przede wszystkim odpowiednio wyselekcjonowane, dobrej jakości mięso. Dodatkowo karmy firmy wolfsblut posiadają w swoim składzie świeże owoce leśne, które są ważnym składnikiem odżywczym, zapewniającym zwierzęciu spożycie odpowiedniej dziennej dawki witamin. W ofercie firmy wolfsblut znajdziemy karmy pakowane w torebki różnej wielkości. Każdy może więc kupić tyle, ile uzna za stosowne. Pamiętajmy jednak, że przeważnie bardziej opłacalny jest zakup torebek zawierających największą ilość produktu, czyli tych ważących po 5 kg. Jakie smaki karm możemy zakupić? Oprócz karm z wołowiną, cielęciną i wieprzowiną można spotkać bardzo interesujące karmy zawierające duże ilości ryb morskich oraz mięsa dzikiego ptactwa. Wśród szeregu ciekawych dodatków warto wspomnieć o roślinach morskich. Taki dodatek to przede wszystkim dawka jodu dla naszego psa, a pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

W gąszczu przeróżnych ofert czasami trudno się odnaleźć. Wybierając karmę dla swojego psa warto przede wszystkim skupić się na jej składzie. Pamiętajmy zatem o dokładnym studiowaniu etykiet. Najwartościowsze są te produkty, które zawierają mięso w czystej postaci oraz warzywa. Unikajmy przede wszystkim dodatków w postaci zbóż. Ciekawą propozycją wydaje się zakup karm firmy wolfsblut.